Fotó: twitter.com/LFC

Topligák: Ha ezt kihagyta volna Szoboszlai csapattársa, tuti "leszedik a fejét"; kiütés Madridban - eredmények, videók

A Liverpool otthon, az Atlético Madrid idegenben aratott sima győzelmet.
Nyikes Zoltán 2024. február 17., szombat 16:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 17., szombat 16:24

A Szoboszlai Dominikot sérülés miatt továbbra is nélkülöző Liverpool FC magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott a Brentford otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A szezon végén távozó német vezetőedző, Jürgen Klopp csapatában csereként már pályára léphetett az egyiptomi Mohamed Salah, aki kiheverte az Afrika Kupán összeszedett sérülését, és egy gólpasszt követően ő alakította 3-0-ra a meccs állását. Előtte a gólok sorát Darwin Núnez nyitotta meg, aki már az ellenfél térfelének közepéről vezethette rá a labdát a kapusra, a balján pedig érkezett Diogo Jota is, ám az uruguayi támadó úgy döntött, inkább nem passzol és egyedül fejezte be a ziccert egy szép átemeléssel - ha ez nem jön be, vélhetően kiakadt volna rá a portugál csapattársa.

A hazaiak szépítő találata jó negyedórával a vége előtt született, de még erre is volt válaszuk a vendégeknek a szünetben beállt holland Cody Gakpo révén. Kloppnak a Liverpool éllovas pozícióját megerősítő siker ellenére főhet a feje, mert a szombati fellépésén újabb két kulcsjátékosa sérült meg, így aligha állhat rendelkezésére Diogo Jota és Curtis Jones szerdán, amikor az együttes a következő forduló nyitómeccsét játssza otthon a Luton Town ellen.

Premier League, 25. forduló:

Brentford-Liverpool FC 1-4 (Toney 75., ill. Núnez 35., Mac Allister 55., Salah 68., Gakpo 86.)

Spanyolországban kiütéses győzelmet aratott az Atlético Madrid, amely a Las Palmast győzte le otthon 5-0-ra. Az első játékrészben Marcos Llorente duplázott, majd a szünet után Ángel Correa is betalált kétszer, a végeredményt pedig a csereként beállt Memphis Depay állította be.

La Liga, 25. forduló

Alético Madrid-Las Palmas 5-0 (Llorente 15., 20., Correa 47., 62. - 11-esből, Depay 87.)

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)