Topligák: Benzema továbbra is triplaformában, a Barca egy négyest rúgott, a Roma-Milan rangadó a hosszabbításról szólt - videó

A Real Madrid és a Barcelona könnyedén szerezte meg a három pontot, a Romának és a Milannak csak egy-egy járt a rangadó után.
Budai László 2023. április 29., szombat 23:00
Szerző: Budai László 2023. április 29., szombat 23:00

La Liga

A Real Madrid már az első félidőben eldöntötte az Almería elleni bajnokiját: a hazaiak Benzema triplájával 42 perc alatt háromgólos előnybe kerültek, és még úgy is nyugodtan mehettek a szünetre, hogy Lazaro a hajrában szépített. A második félidőben Rodrygo gyorsan visszaállította a korábbi különbséget, a másik oldalon Robertone csak kissé kozmetikázni tudta az eredményt. A vége 4-2 lett.

Egy kis érdekes statisztika az Optától: Benzema legutóbbi nyolc tétmeccsén három mesterhármast is elért, éppen annyit, mint az azt megelőző 120 Real-találkozóján.

A Barcelona ennél is magabiztosabban győzött, Christensen, Lewandowski és Raphinha találatával, valamint Rodriguez öngóljával 4-0-ra nyert a Betis ellen.

Serie A

Kilencven percig egy kaput eltaláló lövés sem volt az AS Roma-Milan rangadón, aztán a hosszabbítás harmadik percében Abraham révén vezetést szereztek a hazaiak, ez azonban nem ért három pontot, a 97.-ben ugyanis Saelemaekers egyenlített. A vége így 1-1-es döntetlen lett. A Milan a negyedik, a Roma az ötödik a tabellán, mindkét együttesnek 57 pontja van.