Fotó: calcionapoli24.it

Topligák: Bajnok lett a Napoli, őrült ünneplésbe kezdtek a pályán a szurkolók; a 99. percben kapott ki a Manchester United - eredmények, videók

A múlt héten a Real Madridnak négy gólt lőtt Taty Castellanos ezúttal is nagyon fontos találatot szerzett a La Ligában. Angliában a Brighton a 99. percben lőtt tizenegyesgóllal verte a Manchester Unitedet.
Nyikes Zoltán 2023. május 4., csütörtök 23:02
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 4., csütörtök 23:02

Az éllovas Napoli 1-1-es döntetlent játszott az Udinese vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának csütörtöki játéknapján, ezzel bebiztosította bajnoki címét. A dél-olaszországi együttes 33 év szünet után végez újra az élen a Serie A-ban, előnye ugyanis 16 pontra nőtt a második Lazio előtt, ez pedig az utolsó öt körben behozhatatlan. Az udinei találkozón már a 13. percben hátrányba került Luciano Spalletti együttese, ám a szünet után a liga góllövőlistáját vezető nigériai Victor Osimhen találatával egyenlíteni tudott. A lefújásig több gól már nem esett, így a Napoli 1987 és 1990 után harmadszor nyerte meg az olasz bajnokságot. (MTI)

A lefújást követően hatalmas ünneplésbe kezdtek a játékosok és a szakmai stáb, a biztonságiak pedig nem tudták megállítani a pályára tóduló szurkolókat, akik azonnal elkezdtek vadászni az új hősök ruhadarabjaira.

Serie A, 33. forduló

Udinese-Napoli 1-1 (Lovric 13., ill. Osimhen 52.)

Empoli-Bologna 3-1 (Lucumi 1. - öngól, Akpa Akpro 45+1., Cambiaghi 68., ill. Orsolini 87. - 11-esből)

Nem is olyan régen, két héttel ezelőtt találkozott egymással a Brighton és a Manchester United, akkor az FA-Kupa-elődöntőben, ezúttal pedig a bajnokságban. Azon a találkozón az MU jutott tovább egy drámai tizenegyespárbajt követően, a csütörtök esti Premier League-meccsen pedig szintén egy tizenegyes játszotta a főszerepet.

A hosszabbításban egy szögletet követően Luke Shaw kezezett a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig az argentin világbajnok középpályás, Alexis Mac Allister magabiztosan vágta be a jobb felsőbe a 99. percben.

Premier League, 28. forduló

Brighton-Manchester United 1-0 (Mac Allister 99. - 11-esből)

A Sevilla és a Real Madrid után a Mallorcát is két vállra fektette, így zsinórban harmadik győzelmét aratta a Girona, amelynél ezúttal is Taty Castellanos volt a hős. A Real Madrid ellen négy gólig jutott argentin támadó ezúttal a 84. percben talált be 1-1-es állásnál, ez pedig három pontot ért.

La Liga, 33. forduló

Girona-Mallorca 2-1 (Bernardo 45+2., Castellanos 84., ill. Muriqi 80. - 11-esből)

Sevilla-Espanyol 3-2 (Gil 22., Ocampos 69. - 11-esből, P. Gueye 88., ill. Rekik 29. - öngól, Puado 43.)

A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)