Fotó: twitter.com/realmadrid

Topligák: 22 passz után lőtt gólt a Real Madrid, az MU hétgólos meccset nyert meg a 97. percben, Kerkez csak a hajrára állt be - eredmények, videók

A Bournemouth ikszelt a West Hamnél, a Real Madrid győzött a Getafe vendégeként.
Nyikes Zoltán 2024. február 1., csütörtök 23:12
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 1., csütörtök 23:12

Csütörtök este a Kerkez Milost is foglalkoztató Bournemouth a West Ham otthonában lépett pályára a Premier League 22. fordulójában - a magyar játékos a kispadon kezdett. A vendégcsapat már a harmadik percben vezetést szerzett, miután pontatlanul passzolgattak hátul a hazai védők, Solanke pedig lecsapott a labdára a 16-oson belül és 7 méterről a kapuba gurított.

A WHU a szünet után egyenlített, amikor a Kerkez helyén kezdő Lloyd Kelly szabálytalankodott a 16-oson belül, a megítélt tizenegyest pedig Ward-Prowse váltotta gólra. Kerkez a 78. percben lépett a pályára, a lefújásig pedig nem születt újabb találat.

A forduló zárómeccsén a Manchester United 4-3-ra nyert idegenben a Wolverhampton Wanderers ellen. A hazai csapat kétgólos hátrányban volt, de a 85. percben szépített, majd a ráadásban, a 95.-ben egyenlített egy gyors ellentámadás végén. Csakhogy a 97. percben még Kobbie Mainoo is betalált: az MU középpályása jobbal a bal alsó sarokba tekert.

Premier League, 22. forduló

West Ham United-Bournemouth 1-1 (Ward-Prowse 61. - 11-esből, ill. Solanke 3.)

Wolves-Manchester United 3-4 (Sarabia 71. - 11-esből, Kilman 85., Neto 95., ill. Rashford 5., Höjlund 22., McTominay 75., Mainoo 97.)

Spanyolországban a Real Madrid könnyedén hozta a kötelezőt a Getafe otthonában. Carlo Ancelotti csapata a 14. percben szerzett vezetést, miután Lucas Vázquez jobbról érkező beadását Joselu fejelte öt méterről a bal sarokba.

Érdekesség, hogy a spanyol csatár találata 22 passzt követően jött össze, ami a most futó szezonban a leghosszabb sikeres kombinációt jelenti.

A 46. percben a hazaiak előtt is nagy lehetőség adódott, ám Greenwood lövése a kapufáról nem befelé pattant. Az 58. percben megduplázta előnyét a Real Madrid, Joselu pedig a góljainak számát is, ezúttal Vinícius Junior passza és egy átvétel után lőtte ki a bal alsót 15 méterről.

Helyzetek ezt követően mindkét oldalon adódtak még, Vinícius Junior kihagyta a kihagyhatatlant, Borja Mayoral pedig szintén a kapufát találta el, akárcsak korábban csapattársa. Spanyolországban a szerdai-csütörtöki találkozókat a január elején Rijádban rendezett négycsapatos spanyol Szuperkupa miatt nem tudták az eredetileg kiírt időpontban megrendezni.

La Liga, 20. forduló

Getafe-Real Madrid 0-2 (Joselu 14., 56.)

Pörgött a piac a topligákban az utolsó átigazolási napon, bejelentés a Bayernnél, a Herthánál és a Románál is – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Az öt topligában, Németországban, Angliában, Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban is lezárul csütörtökön az átigazolási időszak.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.