Teljesen kizárják a vendégszurkolókat a vb-pótselejtezők egyikéről

A görög és a horvát drukkerek sem szurkolhatnak a labdarúgó-válogatott idegenbeli világbajnoki pótselejtezőjén, erről a két érintett ország sportági szövetsége állapodott meg egymással.
Mokány Lajos 2017. október 26., csütörtök 22:14
A görög és a horvát drukkerek sem szurkolhatnak a labdarúgó-válogatott idegenbeli világbajnoki pótselejtezőjén, erről a két érintett ország sportági szövetsége állapodott meg egymással.
Szerző: Mokány Lajos 2017. október 26., csütörtök 22:14

"A horvát és a görög szövetség vezetői Athénban megállapodtak, hogy a párharc során egyik mérkőzésen sem lesznek vendégszurkolók" - jelezte csütörtöki közleményében a horvát szövetség (HNS). A döntésről - amelyet "kockázatos biztonsági tényezőkkel" indokoltak - tájékoztatták a nemzetközi (FIFA), valamint az európai (UEFA) szervezetet.

A két szövetség illetékeseinek félelme nem alaptalan. A két válogatott fanatikusai a 2012-es Európa-bajnoki selejtezősorozatban is randalíroztak az egymás elleni mérkőzések során, de a görög és horvát szurkolók ellentéte a Dinamo Zagreb-PAOK Európa Liga-mérkőzésen is fellángolt. A rendbontáshoz persze nem feltétlenül van szüksége egyik félnek a másikra. A horvát drukkerek a 2016-os Eb-n több alkalommal sportszerűtlenül viselkedtek, ezért az Izland és a Törökország elleni vb-selejtezőjüket zárt kapuk mögött rendezték meg. A görög bajnokságot pedig a közelmúltban több alkalommal kellett ideiglenesen felfüggeszteni a szurkolói atrocitások miatt.

A vb-pótselejtezős párharc első felvonását a zágrábi Makszimir Stadionban rendezik meg november 12-én, a visszavágóra három nappal később az athéni Georgiosz Karaiszkákisz Stadionban kerül sor.

Címkék: #foci-vb #VB2018
Átigazolások
Újpest
Megszólalt Ganea
Az Újpest által elküldött George Ganea szerint a döntés mögött nem csupán szakmai szempontok álltak.
Pintér Dániel
Messi vagy más klub?
Az idén debütáló Pintér tárgyalásokat folytat az MLS bajnokával profi szerződése aláírásáról, saját nevelésű játékosként folytathatná pályafutását Messi csapattársaként. 2-3 másik MLS-együttes is bejelentkezhet érte - írja a Jenkifoci.
Kisvárda
Dinnyés Olivér
Honlapunk úgy tudja, hogy Dinnyés Olivért szívesen látnák Kisvárdán.
Tovább az összes átigazoláshoz