Fotó: knvb.nl

Újra szövetségi kapitány lesz a Barcelonánál megbukott edző - hivatalos

A katari világbajnokságot követően kezdheti meg újra a munkát a holland válogatott élén Ronald Koeman.
Nyikes Zoltán 2022. április 6., szerda 9:51
Fotó: knvb.nl
A katari világbajnokságot követően kezdheti meg újra a munkát a holland válogatott élén Ronald Koeman.
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. április 6., szerda 9:51

Szerdán délelőtt a Holland Labdarúgó Szövetség a hivatalos oldalán jelentette be, hogy a katari világbajnokságot követően

Ronald Koeman veszi át Louis Van Gaal helyét a szövetségi kapitány posztján.

A legutóbb a Barcelonától elküldött szakember szerződése a 2026-os világbajnokság végéig fog szólni.

A közlemény megjegyezte, mivel Van Gaallal a 2022-es vb végéig állapodtak meg, így a szövetség annak érdekében, hogy a legmagasabb szinten is nagy tapasztalattal rendelkező edző legyen az utódja, már idejekorán kezdeményezte a tárgyalásokat Koemannal.

– Nagyon várom már az új együttműködést. Közel másfél évvel ezelőtt távoztam a holland válogatottól, természetesen nem elégedetlenségből. Jól éreztem magam ottlétem alatt, jók voltak az eredmények és jó volt a kapcsolatom a játékosokkal. Ugyanezen az úton fogjuk folytatni, ez számomra biztos – nyilatkozta a holland válogatottat az előző ciklusában 20 meccsen irányító tréner.

Olvastad már?
Mbappéért a Liverpool is ringbe száll, a Juve csillaga Madridba mehet – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek.
Elolvasom
Átigazolások
Kisvárda
Szerződéskötés
Hosszú távú megállapodást kötöttek a 16 éves Dmitro Terzjohlóval, aki tavasszal már a klub NB III-as csapatánál szerepelt, sőt, gólt is szerzett.
Honvéd/Újpest
Kapust vinnének Kispestre
A Csakfoci úgy tudja, az Újpest kölcsönjátékosaként idén a KBSC-nél védett 20 éves Juhász Bence iránt érdeklődhetnek a kispestiek.
Eszék
Makrait kinevezték
Amint azt a Csakfoci korábban előre jelezte: a ZTE-től érkező Makrai Márk lett a horvát élvonalbeli Eszék új sportigazgató-helyettese.
Tovább az összes átigazoláshoz