Befejezi profi labdarúgó-karrierjét David Silva, a spanyol válogatottal két Európa-bajnoki és egy világbajnoki címet is nyert klasszis. A 37 éves futballista úgy vágott neki a felkészülési időszaknak a Real Sociedaddal, hogy továbbra is a pályán lesz, néhány nappal ezelőtt azonban súlyos, keresztszalag-szakadást szenvedett. Ezek után várható volt, hogy itt a búcsú ideje, amit csütörtök délután maga az érintett jelentett be hivatalosan is.
Silva a válogatottban elért sikerek mellett a Valenciával és a Sociedaddal is nyert Spanyol Kupát, legnagyobb kluberedményeit azonban a Manchester Cityvel érte el, amellyel négyszeres bajnok, kétszeres FA Kupa-, ötszörös Ligakupa- és kétszeres Community Shield-győztes lett.
"A mai egy szomorú nap számomra. Eljött az ideje, hogy búcsút mondjak annak, aminek az egész életemet szenteltem" - fogalmazott a klasszis.


