Szoboszlai 92 percen át a pályán osztogatott a Liverpool sima meccsén - videó

A Liverpool a duplázó Mohamed Szalah vezérletével és Szoboszlai Dominikkal a soraiban 3-0-ra legyőzte a vendég Brentfordot az angol labdarúgó Premier League 12. fordulójának vasárnapi játéknapján.
Csakfoci.hu 2023. november 12., vasárnap 17:16
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 12., vasárnap 17:16

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik kezdőként lépett pályára és a rendes játékidő ráadásában, a 93. percben cserélték le.

A középpályás jó teljesítményt nyújtott, volt két lövési kísérlete, két kulcspassza és közel 88 százalékos pontossággal passzolt a társaknak, az övé volt a negyedik legtöbb labdaérintés (71) győztes csapatában. Nem sok híja volt, hogy egy gólban is szerepet játsszon a 23 éves légiós, de miután Szoboszlai blokkolt lövése Núnezhez pattant, és utóbbi néhány lépésről a hálóba lőtt, a partjelző, majd a VAR is lest jelzett.

Sikerével a Mersey-parti gárda pontszámban beérte a címvédő és később a Chelsea vendégeként pályára lépő Manchester Cityt, valamint az Arsenalt is.

Premier League, 12. forduló:

Liverpool – Brentford 3-0 (Salah 39., 62., Diogo Jota 74.)

Aston Villa – Fulham 3-1 (Robinson 27. – öngól, McGinn 42., Watkins 64., ill R. Jiménez 70.)

Brighton – Sheffield United 1-1 (Adingra 6., ill. Webster 74. – öngól) – piros lap: Dahoud (Brighton, 69.)

West Ham United – Nottingham Forest 3-2 (L. Paquetá 3., Bowen 65., Soucek 88., ill. Awoniyi 44., Elanga 63.)