Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Stankovic a Genk elleni EKL-párharc előtt: "Nem szeretek számolgatni, mert a pályán dől el minden, de..." - Sigér szerint egy találat dönthet a Groupamában

A csütörtöki Ferencváros-Genk Európa Konferencia Liga-csoportkörös párharc előtt az FTC vezetőedzője, Dejan Stankovic és a zöld-fehérek középpályása, Sigér Dávid is beszélt várakozásairól.
Csakfoci.hu 2023. november 8., szerda 16:19
Fotó: MTI/Hegedüs Róbert
A csütörtöki Ferencváros-Genk Európa Konferencia Liga-csoportkörös párharc előtt az FTC vezetőedzője, Dejan Stankovic és a zöld-fehérek középpályása, Sigér Dávid is beszélt várakozásairól.
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 8., szerda 16:19

Dejan Stankovic, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint a belga KRC Genk csütörtöki legyőzése a Konferencia Liga-csoportkörének negyedik fordulójában kinyithatná az ajtót számukra a nyolcaddöntőbe jutás felé.

- Tisztában vagyok vele, mi vár ránk holnap. Okosan kell játszanunk és rendezettnek kell lennünk, amikor nálunk van a labda, mert tudjuk, hogy az egyik legnagyobb veszélyt a labdavesztés jelentheti - nyilatkozott a szerb edző az FTC szerdai sajtótájékoztatóján.

Hozzátette, tudja, hogyan építik fel támadásaikat a belgák, és megjegyezte, hogy egyik legveszélyesebb fegyverük az ellentámadás. A harmadik számú európai kupasorozat F-csoportjában három kör után az olasz Fiorentinának, a Ferencvárosnak és a Genknek is öt pontja van, a szerb FK Cukaricki pedig pont nélkül áll az utolsó helyen.

Stankovic úgy vélekedett, jelenleg mindhárom ötpontos csapatnak ugyanolyan esélye van a továbbjutásra.

Nem szeretek számolgatni, mert a pályán dől el minden, de egy győzelem megnyitná az ajtót számunkra a nyolcaddöntő felé. Rendkívül fontos meccs lesz - magyarázta. A magyar és a belga együttes október 26-án gól nélküli döntetlent játszott Genkben, Stankovic felidézte, hogy igazán kemény, nagyon taktikus mérkőzés volt, amelyen mindkét csapat nagyon sokat futott.

- Úgy gondolom, hasonló lesz a holnapi meccs is olyan tekintetben, hogy mindkét csapatnak megvannak a lehetőségei arra, hogy alkalmazkodjon az ellenfélhez. Számunkra a legfontosabb, hogy ilyen esetben akár formációt váltsunk, akár a védekezésen változtassunk - fogalmazott a tréner.

Hangsúlyozta, egyrészt 95 percig kell majd összpontosítaniuk, másrészt nagyon fontosak lesznek az apró részletek, például a szögletek, a szabadrúgások, illetve a második labdák is döntő jelentőségűek lehetnek. Stankovic elárulta, játékosai közül csak Varga Barnabásra nem számíthat sérülés miatt, a többiek készen állnak, és ez nagyon jó lehetőségeket kínál számára.

Sigér Dávid felidézte, hogy a belgiumi találkozón mindkét csapatnak voltak helyzetei, de "olyan nagyon sokat" nem forogtak veszélyben a kapuk, elsősorban a biztonság volt a fontos, bár magasan húzták meg a védelmi vonalat.

- Látjuk, hogyan alakultak az eredmények a csoportban. Féltávhoz értünk, és nagyon izgalmas, ahogy nekiindulunk a második felének. Az eddigi mérkőzéseken az rajzolódott ki, hogy ezen a meccsen is nagyon fontos lesz, ki mennyi pontot szerez. Sorsdöntő lehet annak kapcsán, ki örülhet majd a végelszámolásánál - vélekedett.

A középpályás szerint inkább egy találat dönthet csütörtökön, nem számít gólgazdag találkozóra. Hozzáfűzte, kisebb izomfáradtsága már a múlté, vasárnap is keretben volt, és be is állt a Kecskeméten 2-1-re elveszített bajnoki mérkőzésen, és fizikálisan teljesen jól érezte magát a pályán. A Genk elleni mérkőzés csütörtökön 18.45-kor kezdődik a Groupama Arénában. (MTI)

Olvastad már?
Fradi-Genk: Eldőlt, hogy játszhat-e Paintsil a Groupama Arénában - sajtóhír
A legfrissebb belga sajtóértesülések szerint pályára léphet a Groupama Arénában Joseph Paintsil.
Elolvasom
Átigazolások
ETO
Tóth kell a Nürnbergnek
A Bundesliga 2-es 1. FC Nürnberg már a második ajánlatot tette az ETO-nak Tóth Rajmundért. A játékost képviselő Fehér Milán azt is elárulta emellett: szeretnék, ha a felek megegyeznének egymással. (M4 Sport)
ETO
Benbouali helyzete
Ismét arról írnak külföldön, hogy az egyiptomi Al Ahly szerződtetné az ETO FC támadóját, Nadhir Benboualit. Steven Vanharen sportigazgató szerint egyelőre nem kaptak ajánlatot a játékosért.
ZTE
Akpe Victory újabb kérője
A Benfica és a Rangers után ezúttal a francia élvonalbeli Strasbourg együttesével hozták szóba a ZTE 19 éves nigériai belső védőjét, Akpe Victoryt. (Topmercato)
Tovább az összes átigazoláshoz