Modric Aranylabdája csak a második helyre volt elég Európában

Luka Modric végzett a második helyen az európai hírügynökségek - köztük az MTI - 2018 legjobb európai sportolóiról rendezett szavazásán.
Mokány Lajos 2018. december 26., szerda 14:05
Luka Modric végzett a második helyen az európai hírügynökségek - köztük az MTI - 2018 legjobb európai sportolóiról rendezett szavazásán.
Szerző: Mokány Lajos 2018. december 26., szerda 14:05

A győztes Novak Djokovic lett, az idén Wimbledonban és a US Openen is győztes szerb teniszező - aki 2011 és 2015 után harmadszor nyerte a szavazást - a horvátok aranylabdás futballistáját, Luka Modricot előzte meg, harmadik helyen pedig az idén ötödször Forma-1-es világbajnok Lewis Hamilton zárt.

A legjobb 10 közé még egy futballista került be: Antoine Griezmann a 8. helyen zárt.

Az 1958 óta megrendezett szavazáson - amelyen idén 23 hírügynökség vett részt - a csúcstartó a teniszező Roger Federer öt elsőséggel.

Európa legjobb sportolói 2018-ban az európai hírügynökségek szerint:
1. Novak Djokovic (szerb, tenisz) 145 pont
2. Luka Modric (horvát, labdarúgás) 132
3. Lewis Hamilton (brit, Forma-1) 114
4. Ester Ledecka (cseh, alpesi sí/hódeszka) 74
5. Martin Fourcade (francia, sílövészet) 69
6. Marcel Hirscher (osztrák, alpesi sí) 67
7. Marit Björgen (norvég, sífutás) 59
8. Antoine Griezmann (francia, labdarúgás) 43
9. Kevin Mayer (francia, atlétika) 40
10. Simona Halep (román, tenisz) és Kamil Stoch (lengyel, síugrás) 39-39

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Kerkez Milos
A TBR Football exkluzív cikkben számolt be arról, hogyan alakul a Liverpool balhátvéd-keresése, főszerepben Kerkez Milossal.
ETO
Profi szerződés
Aláírta első profi szerződését Brecska Dániel, az ETO saját nevelésű kapusa.
Ferencváros
Bollát összehozták a Fradival
Szurkolói oldalak szerint az FTC érdeklődik a Rapid Wien magyar válogatott jobbhátvédje, Bolla Bendegúz iránt, ám az m4sport.hu úgy értesült, hogy nem történt kapcsolatfelvétel.
Tovább az összes átigazoláshoz