Real Madrid-győzelem az El Clásicón, későn kapcsolt a Barca - videó

Már  az első félidőben kétgólos előnyre tett a házigazda és címvédő Real Madrid a világ talán legnagyobb presztízsű rangadóján. A Barcelona csak a hajrában tudott szépíteni.
Dudás Gábor 2022. október 16., vasárnap 18:26
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 16., vasárnap 18:26

3-1-re győzött a Real Madrid vasárnap, a Barcelona elleni El Clásicón, így átvette a vezetést a tabellán, épp nagy riválisát megelőzve. A madridiak maradtak veretlenek így a mezőnyben egyedül.

Carlo Ancelotti csapata a 18. percben került előnybe, ekkor Vinícius kipattanó lövését vágta a kapuba Benzema (1-0) - a katalánok védelme, illetve Ter Stegen kapus 636 perc után kapott ismét gólt. Ezután rákapcsoltak a vendégek, de újabb bő negyedóra elteltével megint kapituláltak a Santiago Bernabeu Stadionban. Ekkor Valverde talált be 17 méterről (2-0). A játékrészt aztán Barca-lehetőségek zárták.

A második félidőt pedig egy meg nem adott Real-gól indította, Benzema talált be lesről az 50. percben. A 73. percben a VAR a másik oldalon is dolgozott, nem látott 11-est Lewandowski esésénél. A 83. percben aztán jött a katalán szépítés: a csereként beállt Fati passzolt be balról, Lewandowski nem talált el a labdát az ötösnél, Ferran Torres viszont igen, 3-4 méterről passzolt a kapuba (2-1).

Mielőtt azonban reményt kaphattak volna a vendégek, jött a mindent eldöntő harmadik madridi gól. A 91. percben Rodrygo a saját maga által kiharcolt 11-est váltotta gólra, kialakítva a 3-1-s végeredményt Madridban.

La Liga, 9. forduló:

Real Madrid - Barcelona 3-1 (Benzema 18., Valverde 35., Rodrygo 91. - 11-esből, ill. F. Torres 83.)

Premier League: Ronaldo a VAR-ral sem bírt, az Arsenal áramszünet után győzött - videók
A Manchester United több helyzetet dolgozott ki, Ronaldónak két érvénytelen gólja is volt, de végül nem bírt a PL rekordbajnoka a Newcastle-lel az Old Traffordon. Eközben az éllovas Arsenal Leedsből - egy áramszünet miatt megcsúszott meccsen -, a Chelsea pedig Birminghamből hozta el a három pontot nagy küzdelemben.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.