Világcsúcsot jelentő 91 553 futballszurkoló volt jelen a Camp Nou Stadionban az FC Barcelona és a Real Madrid női csapatainak szerdai Bajnokok Ligája-negyeddöntőjén.
Az El Clásicót - amely minden idők legnézettebb női futballmérkőzése lett - a katalánok nyerték 5-2-re, és 8-3-as összesítéssel jutottak tovább.
Az előző rekordot az 1999-es világbajnokság döntője tartotta, akkor a pasadenai Rose Bowlban 90 195 szurkoló látta az Egyesült Államok-Kína találkozót.
Ami a klubfutballt illett, ebben a tekintetben jelentősen túlszárnyalta az eddigi csúcsot a szerdai találkozó, mivel idáig az Atlético Madrid és a Barcelona 2019-es mérkőzése vezetett, amelyet 60 739 néző látott a Metropolitano Stadionban.
A címvédő Barcelonának ez volt az első fellépése szurkolók előtt a Camp Nouban, az együttes ugyanis alapvetően a Johan Cruyff Stadionban játssza hazai mérkőzéseit, átlagosan 2938 drukker előtt. (MTI)
Átigazolások
KTE
Pálinkás hosszabbított
A Kecskemét 2028-ig meghosszabbította Pálinkás Gergő eredetileg jövő nyáron lejáró szerződését.
Fradi
Dhonata távozott
Eligazolt a Fradiból a 21 éves brazil védő, Dhonata, és visszatért hazájába, ahol a harmadosztályú Botafogo-PB együttesébe szerződött.
Kisvárda
Nigériai tehetségek nyomában
Révész Attila Nigériában kutat tehetségek után. Azt is elmondta, hogy a korábban már átigazolt Ridwan Popoolát nem tudják majd sokáig megtartani.