El Clásico: Messi vérzett és tündökölt, a Real tíz emberrel kapott ki - videó

A szokásos hatalmas és feszült csatát, illetve öt gólt és egy Ramos-pirosat is hozott a világ talán legnagyobb rangadója vasárnap este.
Dudás Gábor 2017. április 23., vasárnap 20:40
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 23., vasárnap 20:40

Már a 2. percben tüntetett picit a Bernabeu közönsége, ekkor Ronaldo esett el a 16-oson belül, Umtiti mellett, de a bíró nem sípolt.

A 20. percben Messi ijesztett rá a vendégszurkolókra, a Marcelóval történt ütközését követően ápolni is kellett a vérző argentint.

Aztán a vendégek is reklamáltak a 28. percben, méghozzá lest, de a partjelző nem intett, Casemiro pedig a kapuba terelte közelről a Real vezetőt gólját (1-0).

A 33. percben azonban máris egyenlített a Barcelona: Messi egy remek akció végén, Rakitic körömpasszát követően, Modricot és Carvajalt is becsapva passzolt a kapuba (1-1).

Az első félidő utolsó jelentős eseményeként Bale-t kellett lecserélnie Zidane-nak sérülés miatt, gyorsan megbomlott a "BBC".

Az 55. percben az egyik "maradék tag", Benzema hagyott ki nagy helyzetet, majd két perccel később a Barca is közel járt a második gólhoz, de Navas nagyot védett Alcacer lapos lövésénél. Nem sokkal később Piqué fejesénél is a helyén volt a Real kapusa.

A 68. percben Ronaldo hagyott ki nagy helyzetet, pár perccel később Asensio lövése is riadalmat okozott a vendégvédelemben.

A 73. percben aztán fordítottak a katalánok: Rakitic egy szép csel után, ballal zúdította a labdát a kapu jobb oldalába, itt Navasnak nem volt már esélye (1-2).

A 77. percben újabb csapás érte a Realt, Sergio Ramos kapott piros lapot, Messinek lépett oda keményen, páros lábbal. A hazaiak erősen vitatták a kiállítást, Ramos a nézőknek mutogatott és megtapsolta a bírót is.

A 80. percben Navas védte a meccslabdát, Piqué hat méterről lőhetett.

A 85. percben aztán tíz emberrel egyenlítettek a hazaiak: Marcelo balról belőtt labdájára remekül érkezett a csereként beállt James Rodriguez, és ballal a léc alá kanalazott (2-2).

Bő egy perccel később a kolumbiai megint majdnem meglepte Ter Stegent. A 89. percben a német Asensio lövésénél is védett a rövid saroknál.

Az emberhátrányban is bátran futballozó Real a 92. percben vesztette el a találkozót, amikor Jordi Alba visszagurítását Messi 15 méterről a jobb alsóba lőtte, megszerezve 500. gólját tétmeccsen, és eldöntve a madridi El Clásicót.

LA LIGA, 33. FORDULÓ:

Real Madrid – Barcelona 2-3 (Casemiro 28., J. Rodriguez 85., ill. Messi 33., 92., Rakitic 73.)

Real Sociedad – Deportivo La Coruna 1-0 (W. José 28.)

Celta Vigo – Real Betis 0-1 (Brasanac 54.)

Las Palmas – Alavés 1-1 (Boateng 44, ill. V. Gomez 61.)

TABELLA: Így áll a spanyol bajnokság - kattints!