Botrány: „Piqué, takarodj!”, Félbeszakadt a spanyol válogatott edzése - videó

Óriási gyűlölet fogadta Gerard Piquét a madridi edzőközpontban tartott nyílt edzésen, így idő előtt abbahagyták a gyakorlást.
Budai László 2017. október 3., kedd 8:03
Óriási gyűlölet fogadta Gerard Piquét a madridi edzőközpontban tartott nyílt edzésen, így idő előtt abbahagyták a gyakorlást.
Szerző: Budai László 2017. október 3., kedd 8:03

Azt hitték, örömünnep lesz a spanyol válogatott hétfői nyílt edzése, hiszen a válogatott a világbajnokság felé lépeget, ám botrányba fulladt a gyakorlás. A madridi edzőközpontban tartott tréning mindössze 23 perces volt, ez alatt az idő alatt annyit szidták Gerard Piquét, a Barcelona játékosát, hogy úgy döntöttek, nem tartják végig az edzést.

Piquét azért támadták, mert élesen kiállt a katalán népszavazás mellett, és az elmúlt 40 év legrosszabb döntésének nevezte, hogy a spanyol rendőröket Barcelonába vezényelték, ahol aztán ütötték-verték a civileket. Emellett úgy fogalmazott, ha probléma a szövetség számára a szereplése, akkor nem gond számára lemondania a válogatottságot.

„Piqué, takaordj”, „nincs helyed a válogatottban” – ilyen, és ehhez hasonló molinók, valamint kiabálások tették emlékezetessé a spanyol nemzeti együttes hétfői edzését. A Marca szerint történelmi jelentőségű volt az esemény.

A Barcelona egyébként az Espanyolhoz és a Gironához hasonlóan csatlakozott az országos szintű katalán sztrájkhoz, így egyetlen klub játékosai és alkalmazottjai sem edzenek és dolgoznak kedden.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Nyíregyháza
A ZTE távozó légiósa jöhet
Az nso.hu értesülései szerint Nyíregyházán folytatja pályafutását a Zalaegerszegről múlt héten távozó, ingyen igazolható szerb-horvát középpályás, Bojan Sankovic.
Olaszország
Megvan Lanzafame új csapata
A Ferencváros és a Honvéd korábbi bajnoka, Davide Lanzafame az olasz hatodosztályú Autovip San Mauro vezetőedzője lett. (sprintesport.it)
Újpest
Támadó a célkeresztben
A Nogomania azt írja, ismét légiósnak állna az NK Celje szélsője, Aljosa Matko, aki iránt van is érdeklődés külföldről, az Újpest ugyanis kiszemelte a 25 éves játékost.
Tovább az összes átigazoláshoz