Az UEFÁ-t nem érdekli a La Liga vádaskodása, nem vizsgálja a sztárklubot

Az UEFA kijelentette, hogy nem vizsgálódik a Manchester Citynél a pénzügyi fair play megsértésének gyanúja miatt, annak ellenére, hogy a La Liga elnöke hivatalos levélben kérte ezt.
Budai László 2017. szeptember 5., kedd 7:48
Az UEFA kijelentette, hogy nem vizsgálódik a Manchester Citynél a pénzügyi fair play megsértésének gyanúja miatt, annak ellenére, hogy a La Liga elnöke hivatalos levélben kérte ezt.
Szerző: Budai László 2017. szeptember 5., kedd 7:48

A La Liga elnöke, Javier Tebas hivatalos levélben kérte az európai szövetséget, hogy vizsgálja meg a Manchester City és a PSG költekezését, ugyanis szerinte a két klub óriási kiadásai inflációs spirált hoznak létre, ami helyrehozhatatlanul károsítja a labdarúgást. Mindkét együttes több százmillió fontot költött a nyári átigazolási időszakban.

A Manchester City  215 millió fontot költött olyan játékosokra, mint  az AS Monaco két kulcsembere, Benjamin Mendy és Bernardo Silva, vagy a Tottenham jobbhátvédje, Kyle Walker. A PSG pedig megduplázva az eddigi rekord átigazolási összeget, 222 millió fontért leigazolta a Barcelona brazil csillagát, Neymart. Majd a Monaco frissen berobbant tinisztárját, Kylian Mbappát is, igaz, érte csak jövőre kell fizetni, megközelítőleg 165 millió fontot.

A francia óriás ellen már vizsgálatot kezdeményezett az UEFA, a mostani közleményükben azonban kijelentették, hogy az angol klub ellen nem folyik eljárás a pénzügyi szabályozás megsértése miatt.

Neked ajánljuk
Átigazolások
PMFC
Külföldön a magyar fiatal
A PMFC saját nevelésű játékosa, a klub U16-os csapatának kapitánya, Andruskó Adrián a horvát élvonalbeli NK Osijek akadémiáján folytatja pályafutását.
Videoton FC Fehérvár
Huszti külföldi ajánlatra vár
Huszti András menedzsere az NSO-nak elmondta, hogy a játékos ugyan egy fehérvári erőnléti edzővel készül, de a külföldi folytatás a terv. Ciprusi, holland és német alacsonyabb osztályú klubbal tárgyalnak.
Légiósok
Megvan Koszta új csapata
Hivatalossá vált, hogy új csapatot talált magának Koszta Márk, akinek a szerződtetését bejelentette az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Petah Tikva.
Tovább az összes átigazoláshoz