Serie A: A címvédő simán kikapott, a Juventus megúszta a blamát - videók

Ez történt a Serie A 19. fordulójának vasárnap délutáni és kora esti meccsein.
Csakfoci.hu 2024. január 7., vasárnap 20:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 7., vasárnap 20:55

A címvédő és Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős Napoli 3-0-s vereséget szenvedett a Torino vendégeként az olasz Serie A 19. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az 50. perctől emberhátrányban futballozó nápolyiak három forduló óta nyeretlenek a Serie A-ban.

Később a Juventus a vártnál sokkal nehezebben, Dusan Vlahovic 91. percben fejelt góljával győzte le 2-1-re a Salernitanát idegenben.

Pedig a salernói összecsapás felvezetéseként csütörtökön az Olasz Kupában is összecsapott egymással a két együttes, és akkor a Juve 6-1-gyel búcsúztatta Filippo Inzaghi csapatát, mely ezúttal lényegesen nagyobb ellenállást fejtett ki. Az első félidőben a torinóiak helyzetig is ritkán jutottak, míg a Salernitana Giulio Maggiore szép góljával megszerezte a vezetést.

Maggiore az 53. percben ismét főszereplővé lépett elő, mivel begyűjtötte második sárga lapját. Az emberelőnyt Samuel Iling Junior révén a 65. percben használta ki először a Juventus, mely aztán a hajrában a maga javára tudta fordítani a találkozót, így a bajnokság felénél kétpontos lemaradással áll a második helyen az Internazionale mögött - írja az MTI.

Serie A, 19. forduló:

Salernitana – Juventus 1-2 (Maggiore 39., ill. Iling-Junior 65., Vlahovic 91.) - piros lap: Maggiore (Salernitana, 53.)

Torino – Napoli 3-0 (Sanabria 43., Vlasic 52., Buongiorno 66.) - piros lap: Mazzocchi (Napoli, 50.)

Udinese – Lazio 1-2 (Walace 59., ill. Pellegrini 12., Vecino 76.)

Empoli – AC Milan 0-3

20:45: AS Roma – Atalanta

Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.