Rossi korábbi segítőjét bő négy hónap után menesztette román klubja - hivatalos

Giovanni Costantino októberben lett az FC U Craiova 1948 vezetőedzője, azonban most távozik a román klubtól.
Póczik Dávid 2024. február 29., csütörtök 10:27
Giovanni Costantino októberben lett az FC U Craiova 1948 vezetőedzője, azonban most távozik a román klubtól.
Szerző: Póczik Dávid 2024. február 29., csütörtök 10:27

A román élvonal 12. helyén szereplő FC U Craiova 1948 elbocsátotta Giovanni Costantino vezetőedzőt - adta hírül a klub Facebook-oldala. A 39 éves olasz szakembernek 18 mérkőzés után kellett elhagynia az együttest, melynél októberi kinevezése óta hét győzelem, három döntetlen és nyolc vereséget volt a mérlege, emellett bejutott a csapattal a Román Kupa negyeddöntőjébe.

Costantino 2018-tól 2021-ig a magyar válogatott kapitányának, Marco Rossinak volt az egyik asszisztense (akárcsak előtte a Honvédnál, majd Dunaszerdahelyen), később aztán viszonyuk megromlott, a kapitány korábban úgy fogalmazott honfitársa kapcsán, hogy "Nem ismerek ilyen nevű embert". Ezt követően az MTK Budapest vezetőedzőjeként is dolgozott, majd megfordult az olasz negyedosztályú Casarano és a ciprusi másodosztályú Agia Napa kispadján is. Az olasz szakember Facebook-oldalán búcsúzott a Craiovától.

- Mindent beleadtam ezért a klubért, és profizmussal, szenvedéllyel és erőfeszítéssel dolgoztam, hogy jobbá tegyem a klubot és a játékosokat. Amikor megérkeztem, nagyon nehéz pillanatokat élt meg a klub, de nekem remek időszakom volt itt, néhány héttel ezelőtt sokak szerint Románia legjobb fociját játszottuk. Az elmúlt három hétben a sérülések és az eltiltások miatt küzdöttünk, hogy úgy játsszunk, mint eddig, de így is sok pozitív emléket viszek magammal az elmúlt hónapokból.

Átigazolások
Fradi
Botka Endre jövője
A Csakfoci úgy tudja, nincs tárgyalás Botka Endre szerződésének meghosszabbításáról. Jó esély van rá, hogy a 31 éves válogatott védő már télen előszerződést köt valamelyik klubbal.
Fradi
Vargát török csapat hívhatja?
Varga Barnabás neve felvetődött egy kisebb, de a bajnokságban jól szereplő török együttesnél. Nyáron a Samsunsporral hozták a csatárt kapcsolatba. (Blikk)
Fradi
Tóth Alex lehetőségei
– Több Bundesliga-élcsapat nyári kívánságlistájának az élén szerepel – mondta Tóth Alexről az őt képviselő Papp Bence. Az FTC-játékost a Bayernnel, a Bayerrel, a Dortmunddal és a Leipziggel is szóba hozták.
Tovább az összes átigazoláshoz