Premier League: Nem született döntés az aranyrangadón, az Arsenal karácsonyozik a tabella élén - videó

Az Arsenal 1-1-s döntetlennel távozott a Liverpool otthonából.
Póczik Dávid 2023. december 23., szombat 20:28
Szerző: Póczik Dávid 2023. december 23., szombat 20:28

Az angol élvonal 18. fordulójának szombat esti aranyrangadóján a Liverpool hazai pályán 1-1-re végzett az Arsenallal. Az első játékrészben Gabriel 4. perces fejesére a 29. percben Salah egy remek egyéni akció végén válaszolt, azonban a Liverpool-szurkolók joggal reklamálhattak egy elmaradt büntető miatt, ugyanis az egyenlítő gól előtt, a 20. percben egy támadás végén látszólag Martin Ödegaard kezére pattant a labda, azonban sem a játékvezető, sem a VAR nem jelezte, hogy büntetőnek kell következnie.

A második 45 percben visszavettek a lendületből a csapatok, kissé leült a játék, kisebb lehetőségek adódtak mindkét gárda előtt, egészen a 72. percig, amikor egy Arsenal-szöglet után két londoni játékos egymást zavarta, így Salah le tudott csapni a labdára, és óriási lendülettel lódult meg az Ágyúsok kapuja felé, ahol négy liverpooli csapattársa is érkezett, ő végül Alexander-Arnold elé passzolt, aki ziccerből a felsőlécet találta telibe. Később kiderült, hogy ez volt a rangadó utolsó nagyobb helyzete, több gól már nem született, így az Arsenal egy pontot elhozott az Anfieldről, és az élen tölti a karácsonyt.

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik kezdőként végigjátszotta a mérkőzést a Vörösök színeiben, mely után a Pool a tabella második helyét foglalja el az Aston Villa és az Arsenal között.

Premier League, 18. forduló

Liverpool-Arsenal 1-1 (Salah 29., Gabriel 4.)

korábban:

Fulham-Burnley 0-2 (Odobert 47., Berge 66.)

Luton-Newcastle 1-0 (Townsend 25.)

Nottingham Forest-Bournemouth 2-3 (Elanga 47., Wood 74., ill. Solanke 51., 58., 94.) Kiállítva: Boly 23.

Tottenham-Everton 2-1 (Richarlison 9., Son 18., ill. Gomes 82.)

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.