Premier League: Haaland durva rekordot döntött Szoboszlaiék ellen, ám a City nem bírt a Poollal - videó

A City Haaland találatával sokáig vezetett, de Alexander-Arnoldnak köszönhetően a Vörösök nem kaptak ki Manchesterben.
Budai László 2023. november 25., szombat 15:26
Szerző: Budai László 2023. november 25., szombat 15:26

Erling Haalandnak 27 percre volt szüksége, hogy betaláljon a Liverpool elleni bajnokin, amivel egy újabb rekordot döntött meg a Manchester City norvég klasszisa, ugyanis mindössze a 48. PL-meccsén elérte az ötvenedik bajnoki találatát. Az eddigi csúcstartó Andy Cole volt, neki 65 találkozó kellett az ötvenes mérföldkőhöz.

Haaland korábbi salzburgi csapattársa, a Liverpoolban kezdő Szoboszlai Dominik egy jó labdaszerzéssel hívta fel magára a figyelmet az első félidőben, ami után Núnezt ugratta ki, de az uruguayi támadó kissé kiszorított szögbe került, és csak mellé lőtt.

A második játékrészben egy-két jó beadásig jutott Szoboszlai, akit Jürgen Klopp a 73. percben lecserélt.

A City ezután kis híján növelte előnyét, de Haaland közeli kísérletét védte Alisson, majd az ellentámadásból egyenlített a Pool: Salah passzolt Alexander-Arnoldhoz, aki nem sokat teketóriázott, és 16-ról kilőtte a jobb alsót (1-1).

A 98. percben még egy Haaland-csúsztatás ment kevéssel mellé, de több gól már nem született, így mindkét együttes egy-egy ponttal lett gazdagabb. A City 29 ponttal továbbra is első, a Liverpool 28-cal a második, mögöttük az egy meccsel kevesebbet játszó Arsenal (27 pont), Tottenham (26), Aston Villa hármas (25) a közvetlen üldöző csoport.

Haaland gólja

Alexander-Arnold találata

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)