Premier League: Egy lépésre a Manchester City az újabb bajnoki címtől - videó

A címvédő Manchester City kedden este 2-0-ra legyőzte a hazai pályán játszó Tottenham Hotspurt, ezzel az utolsó forduló előtt visszaállt a tabella élére az angol Premier League-ben.
Csakfoci.hu 2024. május 14., kedd 22:59
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 14., kedd 22:59

A londoni találkozón a manchesteriek veszélyesebben játszottak, ám a hazaiaknak is voltak nagy helyzeteik, gólt viszont csak a vendégek szereztek. A nyerőember Erling Haaland volt, aki előbb a második játékrész elején vette be a Tottenham kapuját, majd a 91. percben eldöntötte a három pont sorsát.

Josep Guardiola csapata így az utolsó forduló előtt két ponttal előzi meg a második Arsenalt. A zárókörben előbbi a West Ham Uniteddel, utóbbi pedig az Evertonnal csap össze.

A Tottenham veresége egyúttal azt is jelenti, hogy a Manchester City, az Arsenal és a Szoboszlai Dominikot foglalkoztató, biztosan harmadik Liverpool mellett a negyedik Aston Villa képviseli majd a Premier League-t a Bajnokok Ligája következő kiírásában. (MTI)

Premier League, a 34. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:

Tottenham Hotspur – Manchester City 0-2 (Haaland 51., 91. – a másodikat 11-esből)

A PL-tabella élmezőnyének állása egy fordulóval a vége előtt: 1. Manchester City 88 pont (93- 33), 2. Arsenal 86 (89-28), 3. Liverpool - 79 (84-41), 4. Aston Villa - 68 (76-56)

A Real a Liverpool kulcsemberét akarja, Mpabbé után két újabb francia világbajnok is klubot vált - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.