Fotó: skysports.com

Premier League: A meccs egyik legjobbja volt, győzelmet ünnepelhetett Szoboszlai az első liverpooli derbijén - videók

Több mint egy félidőt játszott emberelőnyben a Liverpool, amely végül csak bedarálta az Everton a városi rangadón.
Nyikes Zoltán 2023. október 21., szombat 15:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 21., szombat 15:38

A Premier League 9. fordulója a Liverpool-Everton derbivel vette kezdetét szombat kora délután, a hazaiak kezdőcsapatában pedig természetesen ezúttal is ott volt Szoboszlai Dominik, akinek ez volt az első városi rangadója.

A magyar játékos ezúttal is rengeteget dolgozott a középpályán, és többször is remek helyzetbe hozta játékostársait, előbb Mohamed Salahot a 4. percben, majd nem sokkal később Luis Díazt is. A mezőnyfölényben játszó Vörösök a 37. percben emberelőnybe kerültek Ashley Young második sárgáját követően, ezt követően pedig még többet birtokolták a labdát. Az első játékrészt egy Szoboszlai-lövés zárta le, nem sokkal lőtt fölé 24 méterről a magyar játékos.

A fordulás után is szinte csak az Everton térfelén járt a labda, ám a hatalmas mezőnyfölény nem párosult ziccerek sokaságával. A 74. percben végül Keane kezezése miatt ítélt tizenegyest a bíró, Salah a kapu baloldalába bombázott. A három pont sorsa végül a 97. percben, egy remek kontra végén dőlt el ekkor Nunez passza után Salah lőtt a bal sarokba 11 méterről.

A Whoscored statisztikái szerint Szoboszlai 93%-os pontossággal passzolt, egy jó csele, két szerelése és öt lövése volt. A magyar játékos 7.3-as osztályzatot kapott, nála jobbat az egész mezőnyben csak a duplázó Salah (7.9), valamint Van Dijk (8.0) ért el.

Premier League, 9. forduló

Liverpool-Everton 2-0 (Salah 75. - 11-esből, 97.) Kiállítva: A. Young 37.  - Everton

Ezért kapott 11-est a Liverpool

Salah tizenegyese

És a második gólja

Négy sztáredző is jelölt
Honlapunk úgy tudja, nagyon magas polcról választhat edzőt a Fradi, első körben Rafael Benítez, Phillip Cocu, Alessio Dionisi és Rui Vitória szerepel a jelöltek között.
Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)