Fotó: twitter.com/ManCity

PL: Meglőtte az 1000. hazai gólját a City, sima győzelem a rangadón - videó

A Manchester City 2-0-ra nyert a vendég Newcastle ellen az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának nyitómérkőzésén.
Nyikes Zoltán 2023. március 4., szombat 15:36
Fotó: twitter.com/ManCity
A Manchester City 2-0-ra nyert a vendég Newcastle ellen az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának nyitómérkőzésén.
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 4., szombat 15:36
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Premier League 26. fordulójának egyik rangadóján az éllovas Arsenalt üldöző Manchester City fogadta az utóbbi hetekben gödörbe került, így ötödik helyre visszacsúszó Newcastle Unitedet.

A hazaiak gyorsan vezetést szereztek, Phil Foden már a 15. percben eredményes volt Rodri passzát követően. A folytatásban is a City akarata érvényesült, az első játékrészben Haaland tovább növelhette volna az előnyt, de nem sikerült neki, a norvég támadó viszont a fordulás után az előkészítésben már jeleskedett.

A 67. percben Haaland passza után Bernardo Silva lőtt estében a bal sarokba 15 méterről, eldöntve ezzel a három pont sorsát. Érdekesség, hogy a portugál támadó találata a Manchester City 1000. hazai gólja volt a Premier League-ben - derül ki az Opta Joe statisztikájából.

Sikerével Josep Guardiola együttese két pontra megközelítette a később pályára lépő Arsenalt.

Premier League, 26. forduló

Manchester City-Newcastle United 2-0 (Foden 15., B. Silva 67.)

A meccs összefoglalója

Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
Légiósok
Döntöttek a Barca magyarjáról
A legvalószínűbb forgatókönyv szerint a magyar válogatott keretében is számításba vett fiatal kapus, Yaakobishvili Áron egy újabb kölcsönszerződés keretében folytathatja fejlődését.
Csákvár
A házi gólkirály is távozott
Lejárt a házi gólkirály, Bányai Péter kölcsönszerződése, aki előbb visszatért Mezőkövesdre, majd elszerződött Kecskemétre. Haragos Viktor pedig megegyezett a Szegeddel.
Tovább az összes átigazoláshoz