Fotó: IMAGO/News Images/Craig Thomas

PL: Alighanem megszületett a szezon asszisztja, a gól előtt szinte a teljes védelmet megbolondította a fiatal támadó - videó

Alexander Isak hihetetlen könnyedséggel jutott át az Everton védelmén.
Póczik Dávid 2023. április 28., péntek 15:13
Szerző: Póczik Dávid 2023. április 28., péntek 15:13

Az angol élvonal 33. fordulójának csütörtöki játéknapján sima győzelmet aratott az Everton otthonában a Newcastle, amely így továbbra is a Bajnokok Ligája-indulást érő harmadik helyen áll. A liverpooli együttes zsinórban a hatodik meccsén maradt nyeretlen, és az elmúlt tíz találkozójából is csak egyet nyert meg, így továbbra is erősen fenyegeti a kiesés réme.

A találkozón a végső kegyelemdöfést a 81. percben vitte be a Newcastle, ekkor Jacob Murphy talált a hálóba, igaz, nem volt nehéz dolga a vendégek támadójának, hiszen az előkészítés pazarra sikerült. A 74. percben becserélt 23 éves Alexander Isak a felezővonalnál kapott labdát, egészen az alapvonalig rohant, ahol aztán hatalmas cselsorozatba kezdett, maga mögött hagyott három Everton-védőt, végül lágyan Muprhy elé tálalt, akinek már nem volt nehéz dolga a kapu előterében.

Premier League, 33. forduló
Everton–Newcastle 1-4 (McNeil 80., ill. Wilson 28., 75., Joelinton 72., Murphy 81.)

Isak cselsorozata, majd az assziszt

Váratlan fordulat: A két meccsre eltiltott Dzsudzsák mégis játszhat a Vidi ellen - hivatalos
Dzsudzsák Balázs mégis ott lehet a Debrecenben a MOL Fehérvár elleni bajnokin.