Az Atalanta 2-0-ra nyert az Empoli otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.
A bergamóiak – akik a legutóbbi fordulóig veretlenek voltak a Serie A-ban – sikerükkel feljöttek a második helyre a tabellán.
Az első gólt Hans Hateboer szerezte a 32. percben, majd ugyan honfitársa, Teun Koopmeiners kihagyott egy tizenegyest az első félidő végén, az egykori lipcsei Ademola Lookman egy nagyszerű találattal eldöntötte a három pont sorsát. (MTI)
Serie A, 12. forduló:
Empoli - Atalanta 0-2 (Hateboer 32., Lookman 59.)
Később:
15:00: Cremonese – Udinese
15:00: Spezia – Fiorentina
18:00: Lazio – Salernitana
20:45: Torino – AC Milan
Hétfőn:
18:30: Hellas Verona – AS Roma
20:45: Monza – Bologna
Átigazolások
Fradi
Tóth Alex legújabb kérői
Az RB Leipzig és a Bayer Leverkusen vezetheti a játékos megszerzéséért zajló versenyt, de a Bayern és a Dortmund is figyeli Tóth Alexet.
Újpest
Duarte mással tárgyal
Romániában elismerték, hogy már tárgyalnak az Újpest első keretéből kikerülő André Duartéval.
Videoton
Menyhárt marad
A Videoton meghosszabbította a 21 éves Menyhárt Zsombor eredetileg jövő nyáron lejáró szerződését. A fiatal futballista ebben a szezonban három bajnokin és egy kupameccsen játszott.