Hernanes az olasz bajnok Juventustól a kínai Hebei China Fortune labdarúgócsapatához igazolt.
A torinói egyesület tájékoztatása szerint a Hopej tartományban lévő Csinhuangtao klubja 10 millió eurót fizet a brazil középpályásért, aki 2015 nyarán került a Juventushoz az Internazionalétól.
A 27-szeres válogatott futballista az olasz bajnoknál kevés szerepet kapott, másfél év alatt csupán 35 meccsen léphetett pályára, így nem meglepő, hogy Ázsiába szerződött.
Kínában Hernanes egy csapatban játszhat majd Gervinhóval és Ezekiel Lavezzivel, edzője pedig Manuel Pellegrini lesz (aki épp most dicsérte meg a Puskás Akadémiát...). Új együttese a legutóbbi szezonban szerepelt először a kínai élvonalban, melyben a hetedik helyen végzett. (MTI)
Átigazolások
MTK Budapest
Aláírt a házi gólkirály
Az MTK Budapest mindenben megállapodott Marin Jurinával jövő nyáron lejáró szerződése meghosszabbításáról, így a gólerős támadó a következő időszakban is kék-fehéreket erősíti majd.
Légiósok
Szoboszlai Dominik
A Manchester City a hírek szerint Szoboszlai Dominikot figyeli, és nem véletlenül: a magyar középpályás egy brit portál szerint tökéletes erősítés lenne Pep Guardiola csapatának.
Újpest
Duarte bontott?
A portugál átigazolási hírekre specializálódott Diário de Transferências szerint André Duarte szerződést bontott Újpesten, így ingyen igazolhatóvá vált.