Fotó: twitter.com/manutd

Alexis Sánchez álomgólja adta meg a kegyelemdöfést Mourinhóéknak, az MU nem bírt a sereghajtóval - eredmények, videók

Az Inter túljutott az AS Román az Olasz Kupa negyeddöntőjében, a Premier League-ben pedig a Burnley otthonában hagyott két pontot a Manchester United.
Nyikes Zoltán 2022. február 9., szerda 9:45
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. február 9., szerda 9:45

Elsőként a bajnoki címvédő Internazionale jutott be az elődöntőbe a labdarúgó Olasz Kupában, miután kedden, a negyeddöntőben 2-0-ra verte otthon az AS Romát. Méghozzá nem is akármilyen gólokkal, a 2. percben Edin Dzeko kapásból lőtte a bal alsóba 11 méterről Ivan Perisic beadását, majd a második félidőben Alexis Sánchez 23 méterről bombázott a jobb felsőbe.

A milánói együttes a legjobb négy között az AC Milan-Lazio párharc továbbjutójával találkozik. Az elődöntő már kétmeccses lesz, az első felvonást március 2-án, a visszavágót pedig április 20-án rendezik. A döntőre május 11-én, a római Olimpiai Stadionban kerül sor.

Olasz Kupa, negyeddöntő:

Internazionale-AS Roma 2-0 (Dzeko 2., A. Sánchez 68.)

Sánchez 2-0

A Manchester United meglepetésre csak döntetlent játszott a sereghajtó Burnley otthonában az angol labdarúgó-bajnokság hétközi, 24. fordulójának keddi játéknapján.

Az első játékrészben előbb Raphaël Varane gólját les miatt érvénytelenítették, majd néhány perccel később Paul Pogba kilenc méterről talált a bal felsőbe. A sereghajtó aztán jól indította a második félidőt, a 47. percben Jay Rodriguez hat méterről nem hibázott, majd ezt követően ugyan Cristiano Ronaldót is becserélte Ralf Rangnick, de újabb gólt már nem szerzett az MU.

A játéknap másik két meccsén a Newcastle United és a West Ham United hazai környezetben nyert.

Premier League, 24. forduló:

Burnley-Manchester United 1-1 (J. Rodriguez 47., ill. Pogba 18.)
Newcastle United-Everton 3-1 (Holgate 37. - öngól, Fraser 56., Trippier 80., ill. Lascelles 36. - öngól)

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.