NL: A 88. percben jött a csattanó, Spanyolország jutott a sorozat fináléjába - videó

Spanyolország jutott a Nemzetek Ligája döntőjébe, miután 2-1-re legyőzte Olaszországot.
Csakfoci.hu 2023. június 15., csütörtök 22:41
Szerző: Csakfoci.hu 2023. június 15., csütörtök 22:41

Sokkal jobban kezdte az Olaszország elleni Nemzetek Ligája-elődöntőt Spanyolország: rögtön a 3. percben Bonucci bizonytalanságát használta ki Yeremy Pino, aki egy szerelés után 14-ről a bal alsóba lőtt (1-0). Szűk tíz perccel később a semmiből egyenlített az olasz válogatott. Zaniolo lövése után Le Normand kézzel kapott bele a labdába a 16-oson belül, ezért büntetőt következett, amit Immobile magabiztosan értékesített (1-1). Az első játékrészben Frattesi révén Roberto Mancini csapata még egy gólt szerzett, azonban azt a VAR les miatt érvénytelenítette.

A második félidőben mindkét fél magához ragadhatta volna az előnyt, azonban előbb Morata lőtt közelről a félig üres kapu mellé, majd később a túloldalon Frattesi remek próbálkozását hárította szépen Simón. A 88. percben aztán a csereként beállt Joselu eldöntötte a mérkőzést. Rodri távoli bombája megpattant egy olasz védőn, a lecsorgó pedig a 33 éves támadó elé került, aki közelről a kapuba kotorta a labdát (2-1).

A spanyolok így bejutottak az NL fináléjába, ahol a horvátokkal találkoznak.

Nemzetek Ligája, elődöntő

Spanyolország-Olaszország 2-1 (Pino 3., Joselu 88. ill. Immobile 11. - 11-esből)

Spanyolország: Simón – Jesús Navas, Le Normand, Laporte, Alba – Rodri, Merino (Ruiz 74.) – Rodrigo Moreno (Asensio, a szünetben), Gavi, Pino (Fati 74.) – Morata (Joselu 84.)

(cserék: Kepa, Carvajal, Nacho, Zubimendi, Ruiz, Canales, Fati, Fran García, Joselu, Olmo)

Olaszország: G. Donnarumma – Tolói, Bonucci (Darmian, a szünetben), Acerbi – Di Lorenzo, Frattesi (Verratti 76.), Jorginho (Cristante, 61.), Barella, Spinazzola (Dimarco, a szünetben) – Zaniolo, Immobile (Chiesa, 60.)

(cserék: Meret, Vicario, Verratti, Retegui, Lo. Pellegrini, Gnonto, Raspadori, Buongiorno)

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.