Fotó: uefa.com

Nemzetek Ligája: Modricék 120 perces meccsen rúgtak egy négyest Hollandiának az elődöntőben - videó

A Nemzetek Ligája rotterdami elődöntőjében a vb-bronzérmes Horvátország hátrányból fordítva 2-1-re vezetett a házigazda ellen, egészen a 96. percig, ekkor azonban Hollandia egyenlített, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, amelyben Modricék ellenállhatatlanok voltak.
Csakfoci.hu 2023. június 14., szerda 23:21
Szerző: Csakfoci.hu 2023. június 14., szerda 23:21

Az első félidőben biztonsági játékra törekedett mindkét csapat, alig forogtak veszélyben a kapuk. A 34. percben aztán egy szép holland támadás végén Malen lőtte ki 11 méterről a jobb alsó sarkot.

A második félidőt jobban kezdték a horvátok. Az 50. percben Modric ugratta ki Kramaricot, aki egy csel után 14 méterről alig tekert mellé. Az 55. percben aztán jött ez egyenlítés: Gakpo a tizenhatoson belül lerántotta Modricot, amiért 11-es kapott Horvátország. A büntetőt Karamaric a kapu közepébe lőtte.

A 72. percben Ivanusec adott középre, Pasalic pedig nyolc méterről kapásból a kapuba lőtt. Úgy tűnt, Horvátország bejut a döntőbe, a 96. percben azonban Lang 12 méterről a léc alá bombázott, így kiharcolta a hosszabbítást a házigazda számára.

A 98. percben Petkovic 23 méterről nagy gólt lőtt a jobb sarokba. A 116. percben minden eldőlt: Malacia buktatta a tizenhatoson belül Petkovicot, a 11-est Modric a bal sarokba küldte.

A másik elődöntőben csütörtökön Spanyolország Olaszországgal játszik.

A bronzmeccsre és a döntőre vasárnap kerül sor.

Nemzetek Ligája, elődöntő:

Hollandia - Horvátország 2-4 (Malen 34., Lang 96., ill. Kramaric 54. - 11-esből, Pasalic 72., Petkovic 98., Modric 116. - 11-esből)

Hollandia: Bijlow - Dumfries (Lang 85.), Geertruida, van Dijk, Aké (Malacia 106.) - Wieffer (Wijnaldum 75.), Koopmeiners, de Jong - Malen (Bergwijn 75.), Gakpo (De Roon 106.), Simons (Weghorst 64.)

Horvátország: Livakovic - Juranovic (Stanisic 78.), Sutalo (Petkovic 91.), Vida, Perisic - Modric (Barisic 119.), Brozovic, Kovacic (Majer 85.) - Pasalic, Kramaric (Erlic 90.), Ivanusec (Vlasic 78.)

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.