Fotó: twitter.com/acmilan

Topligák: A Dortmund csodacseréje a 95. percben mentett pontot a Bayern ellen, 60 méteres szólógól is volt a Milan-Juvén – eredmények, videók

A Bayern már 2-0-ra is vezetett a Dortmund ellen, amelynél viszont pályára lépését követően gólpasszt adott és gólt lőtt Anthony Modeste. Olaszországban elszenvedte második bajnoki vereségét a Juventus. A Sevilla régi-új edzője döntetlennel mutatkozott be.
Nyikes Zoltán 2022. október 8., szombat 20:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 8., szombat 20:40

A címvédő AC Milan házigazdaként 2-0-ra nyert a Juventus ellen az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati rangadóján. Az első félidőben Rafael Leao kétszer is gólt szerezhetett volna, ám a 20. percben egy szöglet után a kapufát találta el, a 34.-ben pedig a kísérletét Wojciech Szczesny a kapufára ütötte. Mégsem ért véget hazai gól nélkül az első félidő, mivel a szünet előtt Fikayo Tomori bombázott a léc alá.

Az 54. percben Brahim Diaz egy látványos szóló után megduplázta a címvédő előnyét, ami kitartott egészen a lefújásig. A torinói csapat immár négy mérkőzés óta nyeretlen milánói riválisával szemben, mérlege tavaly tavasz óta két döntetlen és két vereség.

Serie A, 9. forduló:

AC Milan–Juventus 2-0 (Tomori 45+1., B. Diaz 54.)

(MTI)

A meccs legfontosabb pillanatai

A Borussia Dortmund a 95. percben fejelt góllal mentette döntetlenre a Bayern München elleni hazai rangadóját a német labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában. A 134. klasszikus összecsapáson (Der Klassiker) kétgólos vendégvezetés után a 74. percben egy szép kontratámadásból jött össze a hazai szépítés, az egyenlítés pedig akkor, amikor már a négyperces hosszabbítás is lejárt.

Az utolsó pillanatokra beszorította ellenfelét a Dortmund, a labda többször került a vendégek kapuja elé, majd az utolsó átívelés után Anthony Modeste fejelt közelről pontosan. A bajoroktól a 90. percben második sárga lappal kiállították Kingsley Comant.

Nyolc mérkőzés után egyformán 15 pontja volt a két csapatnak, a müncheniek a harmadik, a dortmundiak a negyedik helyen álltak, és a döntetlennel nem is változtak a helyezések. (MTI)

Bundesliga, 9. forduló

Borussia Dortmund–Bayern München 2-2 (Moukoko 74., Modeste 95., ill. Goretzka 33., Sané 53.)
Kiállítva: Coman 90. - Bayern

Így szépített a Dortmund

Modeste egyenlítése

A Sevilla - a csütörtökön kinevezett Jorge Sampaolival a kispadon - 1-1-es döntetlent játszott a vendég Athletic Bilbaóval a spanyol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

A csapatot a 2016/17-es szezonban egyszer már irányító 62 éves argentin szakember Julen Lopeteguit váltotta a kispadon, akinek a rossz szezonrajt miatt kellett távoznia: korábbi tíz tétmeccséből mindössze egyet tudott megnyerni az andalúz gárda. (MTI)

La Liga, 8. forduló:

Sevilla-Athletic Bilbao 1-1 (O. Torres 4., ill. Vesga 3.)
Kiállítva: Herrera 94. - Bilbao

Topligák: Haaland nem tud leállni, Xabi Alonso rekordot döntött, a Lipcse a hajrában mentett pontot - eredmények, videók
A Manchester City a PL-ben, a Bayer Leverkusen a Bundesligában nyert simán; szorosabban, de győzött az Inter is a Serie A-ban.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.
Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Fradi
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.