Légiósok: A német szövetség döntést hozott Szoboszlai véleményes kiállításának ügyében - ennyi meccset hagy ki

Az RB Leipzig kezdőcsapatában kapott helyet a Köln elleni bajnokin Szoboszlai Dominik, akit azonban egy könyöklés után kiállított a játékvezető.
Póczik Dávid 2022. augusztus 15., hétfő 18:42
Az RB Leipzig kezdőcsapatában kapott helyet a Köln elleni bajnokin Szoboszlai Dominik, akit azonban egy könyöklés után kiállított a játékvezető.
Szerző: Póczik Dávid 2022. augusztus 15., hétfő 18:42

Két bajnoki mérkőzésre eltiltották Szoboszlai Dominikot, az RB Leipzig magyar válogatott labdarúgóját, akit szombaton az 1. FC Köln elleni mérkőzés első félidejének hosszabbításában állítottak ki - írja az MTI.

A német szövetség hétfőn hozta meg fegyelmi döntését, amelyet a játékos elfogadott, ezért kihagyja az Union Berlin és a Wolfsburg elleni meccset a Bundesligában.

A 24-szeres válogatott szélső a felezővonal közelében cselezett, Florian Kainz pedig a mezénél fogva visszahúzta. Benjamin Brand játékvezető a sípjába fújt, szabadrúgást ítélt a házigazda lipcsei csapatnak, Kainz ennek ellenére nem engedte el Szoboszlai mezét, aki hátra lendítette bal karját, és eltalálta ellenfele nyakát, ezért kapott piros lapot, felnőtt pályafutása során először.

A mérkőzés 2–2-es döntetlenre végződött, a lipcseieknél Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót.

Olvastad már?
Bundesliga: Szoboszlait kiállították, a bíró szerint ez a mozdulat ért piros lapot - videó
Az RB Leipzig kezdőcsapatában kapott helyet a Köln ellen a Bundesliga szombat délutáni bajnokiján Szoboszlai Dominik, akinek azonban idő előtt véget ért a találkozó. A magyar középpályás könyöke az első játékrész hosszabbításában lendült hátrafelé, eltalálta ellenfelét, a játékvezető pedig a kiállítás mellett döntött.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Marad az utolsó Dárdai?
A Berliner Kurier szerint akár 16 távozója is lehet a Herthának a nyáron, de a magyar válogatott Dárdai Márton maradhat továbbra is a Bundesliga 2-es gárdánál.
ETO FC
Nagy bejelentés
Paul Anton, az ETO FC csapatkapitánya 2027-ig hosszabbított Győrben.
Légiósok
Sallai is a Liverpoolban?
Sallai Roland édesapja, Sallai Tibor beszélt arról, hogy a Vörösök már felvették a kapcsolatot fia szerződtetésének ügyében.
Tovább az összes átigazoláshoz