Ijesztő jelenet: Betonfalnak rohant a csatár a bajnokin, majd összeesett - videó

A német negyedosztályú bajnokság, azaz a Regionalliga északkeleti divíziójában ijesztő jelenet játszódott le a Chemnitzer FC és a BSG Chemie Leipzig bajnokiján (0-1).
Dudás Gábor 2022. október 2., vasárnap 22:10
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 2., vasárnap 22:10

A vendégek támadója, Denis Jäpel egy előrerúgott labdát próbált utolérni, de nem vette észre(?), hogy reklámtáblák mögött egy betonfal húzódik. A játékos ugyan már fékezett, de így is keményen nekiszaladt a falnak, majd a földre rogyott. A csapattársak, az ellenfelek, az orvosi stáb, sőt, egy fotós is a segítségére sietett, majd le is kellett cserélni az első félidő közepén.

Szerencsére a 24 éves Jäpel - mint később kiderült - súlyosabb sérülés nélkül úszta meg az esetet és néhány nap pihenő után újra csapata rendelkezésére állhat majd.

Futballtragédia: Csaknem 200-an haltak meg egy indonéz bajnoki utáni összecsapásban - videó
A hazai csapat veresége után több ezer szurkoló rontott be a pályára, akiket a rendőrök könnygázzal akartak megfékezni. Óriási pánik tört ki, az emberek egymást taposták, legalább 180-an megsérültek, míg az első adatok szerint 129-en meghaltak, a legfrissebb információk szerint azonban ez a szám már csaknem elérte a kétszázat.