A Német Kupa nyolcaddöntőjében a Hertha 1-1-es döntetlent ért el Dortmundban. 11-esekkel a Borussia jutott a legjobb nyolc közé.
Az első félidőben mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, a Dortmund részéről Aubameyang lőhetett volna gólt, de 10 méteres próbálkozását kiütötte Jarstein. A Hertha legnagyobb lehetőségét Ibisevic puskázta el, aki egy méterről fölé fejelt. A 26. percben aztán Kalou bevetődve nyolc méterről megszerezte a vezetést Dárdai Pál együttesének.
Két perccel a második félidő megkezdése után Reus egyenlített. A folytatás a Dortmundról szólt, de a Hertha védelme állta a sarat. A hosszabbításban már kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, jöhettek a 11-esek, ahol a Dortmund volt pontosabb.
Dortmund - Hertha 1-1 (Reus 47., ill. Kalou 26.) - 11-esekkel 3-2
További eredmények:
Sandhausen - Schalke 1-4
Lotte - 1860 München 2-0
Hannover - Eintracht Frankfurt 1-2
Átigazolások
Légiósok
Pintér és Torvund távozik
Pintér Bence és Torvund Alexander is távozik a román másodosztály 20. helyén álló CSM Olimpia Satu Mare együttesétől.
Fradi
16 millió euró Tóthért?
A lalaziosiamonoi.it arról írt szerda délután, hogy a Lazio 16 millió eurót plusz bónuszokat is megadna Tóth Alexért, és a rómaiak közel is járnak a magyar középpályás megszerzéséhez.
Fradi
Itt az első igazolás
Az FTC hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a svájci FC Zürich argentin belső védőjét, Mariano Gómezt.