Dárdai csapatával avatnák a Haladás új stadionját - egy bajnoki lehet a nyitómeccs

Dárdai Pál csapatával avatta volna a Haladás az új stadionját, de jó eséllyel végül egy bajnoki meccs lesz az első hivatalos meccs az új szombathelyi arénában.
Dudás Gábor 2017. augusztus 7., hétfő 13:41
Dárdai Pál csapatával avatta volna a Haladás az új stadionját, de jó eséllyel végül egy bajnoki meccs lesz az első hivatalos meccs az új szombathelyi arénában.
Szerző: Dudás Gábor 2017. augusztus 7., hétfő 13:41
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Remekül halad az új szombathelyi stadion építése, szűk három hónapon belül átadásra is kerülhet. Korábban már jelentek meg hírek arról, hogy ki ellen avathatja a Haladás az új létesítményt, az olasz sajtóban például a Lazio neve is felmerült.

A csakfoci.hu úgy értesült, hogy legfőbb terv az volt, hogy a Hertha BSC ellen kerüljön sor a nyitómeccsre, Király Gábor személye miatt ugyanis még külön pikantériája is lett volna ennek az avató találkozónak.

Erről annyit tudok mondani, hogy valóban nagyon komolyan felmerült a Hertha érkezése, zajlottak egyeztetések erről. Részletekbe azért nem bocsátkoznék, mert nem a klub szervezi az átadóval kapcsolatos eseményeket, egy kft. bonyolít minden ezzel kapcsolatos egyeztetést

- erősítette meg kérdésünkre az értesülést Tóth Miklós, a Haladás ügyvezető igazgatója.

NB I-es meccsel debütálhat az új sportkomplexum

Úgy tudjuk, hogy Dárdai Pálnak nem is lett volna ellenére a mérkőzés, már a fellépti díjban is megegyeztek a felek, szóbeli ígéretet is kaptak a szervezők a Hertha érkezésére, ám jelen állás szerint nincs esélye annak, hogy a németek október közepén Szombathelyre utazzanak - Michael Preetz sportigazgató ugyanis végül az utolsó pillanatban nem támogatta a tervet a berliniek sűrű menetrendje miatt.

A Herthára ugyanis feszített tempó vár, hiszen a Bundesliga és Német Kupa-meccsek miatt az Európa Ligában is érdekeltek, így a hétvégék mellett a hét közepén is gyakran kell pályára lépniük. A tervek szerint október közepén került volna sor a gálameccsre, de jelen állás szerint annak van esélye, hogy végül egy bajnoki mérkőzéssel avatják fel az új sportlétesítményt - a novemberi elején esedékes Paks elleni meccs lehet a nyitótalálkozó.

Átigazolások
Ajka
Távozó
Szerződést bontott az Ajka védője, Nagy Nikolasz, aki 2026 januárjában csatlakozott a kerethez, és a tavaszi szezon során 9 alkalommal szerepelt a klub színeiben.
Légiósok
Balogh Botond
Sajtóhírek szerint Balogh Botondért tett hivatalos ajánlatot a török élvonal újonca, a Corum FK.
Fradi
2 kapus hosszabbított
Szécsi Gergő és az előző szezonban a Soroksár keretében kölcsönben szereplő Őri Levente is szerződést hosszabbítottak a Ferencvárossal. (fradi.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz