Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Bundesliga: Dárdai gólpasszt adott, Szalai ziccert rontott, döntetlennel kezdte a horrorhajrát a Hertha - videók

Közel egyhónapos kényszerszünet után lépett pályára újra a Hertha, amely egy idegenbeli döntetlennel tért vissza Szalai Ádámék ellen.
Nyikes Zoltán 2021. május 3., hétfő 20:12
Fotó: twitter.com/HerthaBSC
Közel egyhónapos kényszerszünet után lépett pályára újra a Hertha, amely egy idegenbeli döntetlennel tért vissza Szalai Ádámék ellen.
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. május 3., hétfő 20:12

A Szalai Ádámmal felálló Mainz hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Dárdai Pál vezette Hertha BSC-vel a német labdarúgó Bundesliga hétfőn pótolt mérkőzésén. A házigazdáknál a magyar válogatott csatár a 72. percig volt pályán - az első játékrészben ziccert hibázott -, míg a túloldalon a tréner fia, Dárdai Márton végigjátszotta a meccset, és az ő szabadrúgása után szerzett vezetést a berlini csapat.

A találkozóra eretedileg a 29. fordulóban került volna sor, de április 15-én kiderült, hogy Dárdai Pál, Admir Hamzagic másodedző és három játékos megfertőződött a koronavírussal, ezért az egész csapatnak karanténba kellett vonulnia két hétre. Az érintett futballisták közül Dodi Lukebakio és Marvin Plattenhardt még csak egyéni edzéseket végez, a norvég kapus, Rune Jarstein pedig a mostani idényben már nem játszhat, mert nála súlyos volt a fertőzés lefolyása.

A Hertha - melynek három bajnokiját el kellett halasztani - a mainzi meccs után, csütörtökön a Freiburg ellen lép pályára, vasárnap pedig az Arminia Bielefeldet fogadja. A berliniek továbbra is a kiesést jelentő 17. helyen állnak a tabellán, két pontra az osztályozós pozícióban lévő 1. FC Kölntől. (MTI/csakfoci.hu)

Bundesliga, 29. forduló

Mainz-Hertha BSC 1-1 (Mwene 40., ill. Tousart 36.)

Dárdai gólpassza, Tousart gólja

Mwene 1-1

Átigazolások
Nyíregyháza
Itt is egy távozó
A Szpari közös megegyezéssel felbontotta Ranko Jokic szerződését. A védő az előző idényben 14 élvonalbeli bajnokin lépett pályára, az idei szezonban pedig kétszer volt kezdő.
FTC / Puskás Akadémia
Lukács is a Fradi kiszemeltje
A Csakfoci.hu információi szerint a Ferencváros a Puskás Akadémia magyar válogatott támadója, Lukács Dániel iránt is érdeklődik, sőt, ajánlatot is tettek már érte.
Tiszakécske
Bontottak Grünvalddal
Közös megegyezéssel szerződést bontottak Grünvald Attilával, aki 2023 óta erősítette a csapatot, és nagy szerepet vállalt az NB III-as bajnoki címben. Ősszel tíz bajnokin lépett pályára.
Tovább az összes átigazoláshoz