A VfL Bochum labdarúgócsapata szerződtette az ukrán válogatott Ivan Ordecet.
A 29 éves belső védő 2019 óta volt a Dinamo Moszkva játékosa, az ukrán válogatottban 12 alkalommal szerepelt.
Leigazolása a nemzetközi szövetségnek (FIFA) az orosz és ukrán klubokban szereplő légiósok és külföldi edzők átigazolására vonatkozó speciális szabályának köszönhető, amelyet az oroszok ukrajnai háborúja nyomán hozott.
Ennek révén az ukrán egyesületekkel kötött szerződéseket automatikusan felfüggesztik a következő szezon végéig, az orosz klubok játékosai pedig egyoldalúan szüneteltethetik megállapodásaikat jövő június 30-ig.
Átigazolások
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.
Légiósok
Tuboly Máté
Angliából kapott milliós ajánlatot a DAC Tuboly Mátéért.