A német labdarúgó-élvonalban szereplő VfB Stuttgart szombaton késő este menesztette Markus Weinzierl vezetőedzőt és szakmai stábját.
A tavaly októberben kinevezett trénernek azért kellett távoznia, mert csapata 6-0-ra kikapott az Augsburg otthonában, és négy fordulóval a bajnokság vége előtt az osztályozót jelentő 16. helyen áll a tabellán.
Thomas Hitzlsperger sportigazgató elmondta, a mostani idényt mindenképpen Weinzierl irányításával akarták befejezni, de a csalódást keltően súlyos vereséget és a kiábrándító játékot követően kénytelenek voltak átértékelni álláspontjukat, hogy elkerüljék a kiesést.
Weinzierl a hetedik forduló után Tayfun Korkuttól vette át a Stuttgart irányítását, de 23 meccséből mindössze négyet nyert meg. Utódja a szezon végéig Nico Willig, az U19-es csapat edzője lett. (MTI)
Átigazolások
Újra Diósgyőrben
Molnár Gábor
Hivatalossá vált, hogy Molnár Gábor visszatért Merkantil Bank Ligában induló Diósgyőrhöz.
MTK-ban folytatja
Nyers Ádám
Az MTK Budapest hivatalos oldalán jelentette be, hogy megvásárolta Nyers Ádám játékjogát a Budapest Honvédtól.
FTC
Aleksandar Cirkovic
Sajtóhírek szerint lengyel kérő jelentkezett be a Ferencváros szélsőjéért - Aleksandar Cirkovic így végleg távozhat a klubtól.