Eldőlt: Hat bajnokságban tesztelik a videóbírót

Ausztrál, német, portugál, holland, brazil és észak-amerikai labdarúgó-mérkőzéseken tesztelik a videóbírót a következő idényben.
Szerkesztő 2016. június 2., csütörtök 18:45
Ausztrál, német, portugál, holland, brazil és észak-amerikai labdarúgó-mérkőzéseken tesztelik a videóbírót a következő idényben.
Szerző: Szerkesztő 2016. június 2., csütörtök 18:45

A nemzetközi szövetség (FIFA) csütörtöki bejelentése szerint a kísérletekre az ausztrál élvonalban, a német Bundesligában, a portugál első osztályban és a kupában, illetve az észak-amerikai profiligában (MLS) kerül sor. A brazilok és a hollandok még nem határozták meg, melyik sorozatokban biztosítanak lehetőséget az eszköz használatára.

A sportág szabályalkotó testületének (IFAB) közleményéből kiderül, hogy a Japánban sorra kerülő decemberi klubvilágbajnokságon is tesztelik a videóbírót.

Az IFAB március elején adott zöld utat a videóbírónak, hogy segítse a játékvezetők döntését. A nemzetközi szervezet kétéves tesztidőszakot szavazott meg a technológia igénybevételére, amelyet négy esetben hívhatnak majd segítségül a bírók: gólok, kiállítások és büntetők megítélésekor, illetve a szabálytalanságot elkövető játékos azonosításánál. A visszanézést a játékvezető, vagy a mérkőzést felügyelő és a videótechnológiát kezelő bizottság kezdeményezheti.

A próbaidőszak elején még nem fogják megállítani a játékot egy-egy vitatott szituációnál, vagyis az eszköz használata nem lesz hatással a mérkőzés menetére.

Gianni Infantino FIFA-elnök reményét fejezte ki, hogy a 2018-as oroszországi világbajnokságon már éles helyzetekben is használhatják a segédeszközt. (MTI)

Neked ajánljuk
Átigazolások
MTK
Molnár klubot válthat
Úgy tudjuk, az MTK és a lengyel Cracovia szóban megegyezett Molnár Rajmund átigazolásáról, a transzferre már csak a 22 éves szélsőnek kell rábólintania.
Újpest
Milan Tucic
Bár Lorenzo Lepore szerint a Spartak Trnava kölcsönszerződéssel, vételi opcióval próbálta megszerezni Milan Tucicot, valójában nem érkezett megkeresés az Újpest-csatár iránt. (Lila Sector)
PMFC
Olasz sztárklubhoz igazolt a tehetség
A játékost képviselő CMG menedzseriroda és a PMFC is beszámolt arról, hogy az U17-es magyar válogatott és a pécsiek tehetséges kapusa, Kilvinger Levente az AS Roma utánpótlásába igazolt.
Tovább az összes átigazoláshoz