A Borussia Dortmund 376 millió eurós (kb. 117 milliárd forint) rekordforgalmat ért el a 2015/16-os idényben.
"Ez pontosan 100 millió euróval több, mint az előző évben" - jelentette ki Hans-Joachim Watzke, a Dortmund elnöke.
A nyereség 29,4 millió euróra rúgott, a klub történetében ez a második legnagyobb a 2012/13-as 51 millió euró után. Egy éve a fekete-sárgák csak 5,5 millió eurós profitot könyvelhettek el. Az idei remek eredmények alapját részben játékosok eladása adja: Mats Hummels a Bayern Münchenhez, Ilkay Gündogan pedig a Manchester Cityhez távozott. A klubelnök szerint ugyanakkor a transzferekből származó bevételek nélkül is hét százalékos a bevétel növekedése a Borussiánál.
Átigazolások
Ferencváros
Az Ajaxnál a korábbi edző
A 36-szoros holland bajnok és egyszeres BL-győztes Ajaxnál lett asszisztensedző Denny Landzaat, aki korábban fél éven keresztül Pascal Jansen vezetőedző segítője volt a Fradinál. (ajax.nl)
MTK Budapest
Aláírt a házi gólkirály
Az MTK Budapest mindenben megállapodott Marin Jurinával jövő nyáron lejáró szerződése meghosszabbításáról, így a gólerős támadó a következő időszakban is kék-fehéreket erősíti majd.
Légiósok
Szoboszlai Dominik
A Manchester City a hírek szerint Szoboszlai Dominikot figyeli, és nem véletlenül: a magyar középpályás egy brit portál szerint tökéletes erősítés lenne Pep Guardiola csapatának.