Fotó: kicker.de

Bundesliga: Szoboszlai kiállítása után a Leipzig nem bírt a Vidi EKL-ellenfelével, Dárdaiék is nyeretlenek maradtak – eredmények, videók

Szoboszlai piros lapja miatt egy félidőt emberhátrányban játszott a Leipzig, amely végül nem tudta legyőzni az EKL-ben érdekelt Kölnt. Dárdai először lépett pályára a Herthában a most futó idényben, a berliniek is csak egy pontot szereztek.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 13., szombat 17:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 13., szombat 17:37

A Szoboszlai Dominik kiállítása miatt a második félidőben emberhátrányban játszó RB Leipzig házigazdaként 2-2-es döntetlent játszott az 1. FC Köln csapatával a német labdarúgó-bajnokság második fordulójának szombati játéknapján. A lipcseiek kezdőcsapatában ott volt mindhárom magyar válogatott futballista, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai, valamint a kedden visszatért 53-szoros német válogatott Timo Werner is.

Utóbbi 2016 és 2020 között 156 tétmérkőzésen 90 gólt szerzett és 40 gólpasszt adott az RB Leipzigben, majd mintegy 55 millió euróért a Chelsea-hez igazolt. A hazaiak az első negyedórában kétszer is a hálóba találtak, de előbb kezezés, majd les miatt nem adta meg a gólt a játékvezető. A 36. percben Werner szerzett vezetést, miután 25 méterről kapura lőtt, a labda pedig Marvin Schwabe kezei között a gólvonalon túlra pattant. Csakhamar Florian Dietz egyenlített, ráadásul az első félidő hosszabbításában emberelőnybe került a Köln, mert könyöklés miatt - túlzott szigorúsággal - kiállították Szoboszlait.

A 21 éves szélső először kapott piros lapot felnőtt pályafutása során. Az RB Leipzig az 56. percben emberhátránya ellenére ismét vezetést szerzett Christopher Nkunku találatával, viszont a 72. percben Josko Gvardiol egy kölni szöglet után a saját kapujába lőtt, ezzel beállította a 2-2-es végeredményt. A Köln csütörtökön a MOL Fehérvárt fogadja a Konferencia Liga-selejtező negyedik fordulójának első mérkőzésén. (MTI)

A most futó idényben először kapott lehetőséget bajnokin Dárdai Márton, aki a 83. percben lépett pályára a Herthában, a berliniek végül 1-1-es döntetlent játszottak hazai pályán az Eintracht Frankfurt ellen.

Bundesliga, 2. forduló:

RB Leipzig-1. FC Köln 2-2 (Werner 36., Nkunku 56., ill. Dietz 40., Gvardiol 72. - öngól)
Kiállítva: Szoboszlai 45+1 - RBL

Így alakult ki a 2-2

Hoffenheim-Bochum 3-2 (Baumgartner 14., Kabak 23., Dabbur 88., ill. Zoller 10., 13.)
Hertha BSC-Eintracht Frankfurt 1-1 (Serdar 3., ill. Kamada 48.)

Bayer Leverkusen-Augsburg 1-2 (Aranguiz 43., ill. Jensen 15., Hahn 82.)
Werder Bremen-VfB Stuttgart 2-2 (Füllkrug 4., Burke 96., ill. Endo 38., Silas 77.)
Schalke 04-Borussia Mönchengladbach 2-2 (Zalazar 29., Bulter 93. - 11-esből, ill. Hofmann 72., Thuram 78.)

vasárnap:
FSV Mainz-Union Berlin 15.30
Bayern München-VfL Wolfsburg 17.30

Bundesliga: Szoboszlait kiállították, a bíró szerint ez a mozdulat ért piros lapot - videó
Az RB Leipzig kezdőcsapatában kapott helyet a Köln ellen a Bundesliga szombat délutáni bajnokiján Szoboszlai Dominik, akinek azonban idő előtt véget ért a találkozó. A magyar középpályás könyöke az első játékrész hosszabbításában lendült hátrafelé, eltalálta ellenfelét, a játékvezető pedig a kiállítás mellett döntött.