Fotó: twitter.com/RBLeipzig_EN

Bundesliga: Szoboszlai gólpassza egy pontot ért Sallaiék ellen, a Hertha otthon égett nagyot - eredmények, videók

Nem bírt egymással a Leipzig és a Freiburg, Thomas Müller öngólt szerzett a Leverkusen ellen. Angliában vereséggel debütált a Leeds új edzője, megszakadt a Villarreal veretlen sorozata a La Ligában.
Nyikes Zoltán 2022. március 5., szombat 17:35
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 5., szombat 17:35

Az RB Leipzig úgy játszott 1-1-es döntetlent otthon a Freiburggal a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati játéknapján, hogy a négy magyar válogatott játékost felvonultató összecsapáson a hazaiak a kilencvenedik percben egyenlítettek. Az első félidőben végig mezőnyfölényben játszó vendégek - a lipcsei védelem kihagyását kihasználva - a 38. percben Ermedin Demirovic góljával szereztek vezetést. A vendéglátók a második félidőben átvették a kezdeményezést, de a kapura nem sok veszélyt jelentettek.

A hajrában azonban Angelino átlövésével mégis sikerült egyenlítenie a házigazdának. A magyar válogatott tagjai közül az RB Leipzigben Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést, míg Szoboszlai Dominik a 79. percben csereként lépett pályára - az ő asszisztjával egyenlített Angelino -, miként a vendégeknél Sallai Roland is.

A címvédő és listavezető Bayern München otthon nem bírt a Bayer Leverkusennel, az Union Berlin pedig a sérült Schäfer Andrást nélkülözve 1-0-ra kikapott a Wolfsburg vendégeként. (MTI)

Bundesliga, 25. forduló:

Bayern München-Bayer Leverkusen 1-1 (Süle 16., ill. T. Müller 36. - öngól)
Hertha BSC-Eintracht Frankfurt 1-4 (Selke 61., ill. Knauff 17., Tuta 48., Lindström 56., Borre 63.)
RB Leipzig-SC Freiburg 1-1 (Angelino 90., ill. Demirovic 38.)
VfL Bochum-Greuther Fürth 2-1 (Leitsch 35., Losilla 71., ill. Bella-Kotchap 64. - öngól)
VfL Wolfsburg-Union Berlin 1-0 (Awoniyi 24. - öngól)
VfB Stuttgart-Borussia Mönchengladbach 3-2 (Endo 38., Fuhrich 51., Kalajdzic 83., ill., Plea 14., Thuram 35.)

Szoboszlai gólpassza

A Villarreal 1-0-ra kikapott az Osasuna vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján. A mérkőzés egyetlen találatát Chimy Avila szerezte a 63. percben.

A vendégcsapatnak ezzel megszakadt a hat mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, amely során négy győzelme és két döntetlenje volt. (MTI)

La Liga, 27. forduló:

Osasuna-Villarreal 1-0 (Avila 63.)

A Leicester City házigazdaként 1-0-ra legyőzte a Leeds United csapatát az angol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

A találkozó egyetlen gólját Harvey Barnes szerezte a 67. percben. A Leeds mérlege a Premier League legutóbbi hét fordulójában egy döntetlen és immár hat vereség, és sorozatban a harmadik találkozóján nem szerzett gólt.

A United vezetőedzői posztján ezúttal mutatkozott be a hétfőn kinevezett amerikai Jesse Marsch. (MTI)