Hiába tarol minden szavazáson Lewandowski, idén nem kap Aranylabdát

A férfi labdarúgóknál Robert Lewandowski, a csapatok között pedig a Bayern München lett az év legjobbja a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) szavazásán, amelyen 116 ország 422 újságírója adta le voksát.
Privacsek András 2020. december 29., kedd 15:56
Szerző: Privacsek András 2020. december 29., kedd 15:56

A Bayern München gólvágója, Lewandowski 620 pontot kapott az újságíróktól, s ez elégnek bizonyult ahhoz, hogy maga mögé utasítsa a pályafutása hetedik világbajnoki címét begyűjtő brit Forma-1-es pilótát, Lewis Hamiltont (546), valamint az immár 20-szoros GS-győztes spanyol teniszezőt, Rafael Nadalt (378).

Érdekesség, hogy Lewandowski hiába tarol minden szavazáson, nem kaphat Aranylabdát, ugyanis a  koronavírus-járvány és a csonka szezon miatt az idén nem osztja ki a díjat a France Football.

A csapatok versenyét a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München uralta 1317 ponttal, megelőzve az angol futballbajnok FC Liverpoolt (753) és az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) győztesét, a Los Angeles Lakerst (658).