A német labdarúgó-bajnokságban 26 forduló után 20 pontos előnnyel éllovas Bayern München már a hétvégén megszerezheti 28. Bundesliga-elsőségét.
A bajor csapat vasárnap akkor ünnepelhet, ha nyer az RB Leipzig otthonában, míg az üldözők közül a Schalke nem veri meg idegenben a Wolfsburgot, a Dortmund pedig nem győzi le a vendég Hannovert. Ha a Bayern döntetlent játszik vagy kikap Lipcsében, akkor még biztosan nem védi meg a címét.
Ha a Bayern, a Schalke és a Dortmund is nyer a 27. fordulóban, akkor a válogatott szünetet követően, március 31-én a Bayern „saját erőből” is bebiztosíthatja diadalát azzal, ha legyőzi a Dortmundot.
A Bundesliga-szezon utolsó, 34. fordulóját május 12-én játsszák.
(mti)
Átigazolások
Puskás Akadémia
Duarte marad?
Babó Levente vezetőedző elmondta: jelenleg nem tud arról, hogy érkezett volna ajánlat a csapat vb-n is szerepelt középpályásáért, Laros Duartéért.
KBSC
Meskhi Szerbiában
A szerb FK Zemunban folytatja a 29 esztendős Mykhailo Meskhi. A középpályás legutóbb a KBSC-t erősítette, korábban a Mezőkövesd és a KTE mezében is láthattuk.
Újpest
Lacoux távozott
Távozott az Újpesttől Tom Lacoux, Horvátországban folytatja a francia középpályás.