Sallói Dániel csapata, a Sporting Kansas City tizenegyes-párbajban elveszítette az észak-amerikai labdarúgókupa, a US Open Cup elődöntőjét a másodosztályú Sacramento Republic otthonában.
A vendégklub honlapja szerint a négyszeres válogatott szélső végigjátszotta a mérkőzést, melynek rendes játékidejében és hosszabbításában sem született gól. A tizenegyeseknél csapata második rúgója volt Sallói, és nem hibázott. Társai közül a 35 éves, 55-szörös amerikai válogatott Graham Zusi nem járt sikerrel, a túloldalon viszont mindenki betalált, így az SKC kiesett.
A Sacramento Republic 2008 óta az első olyan csapat a kupadöntőben, amely nem az élvonalban (MLS) szerepel. (MTI)
Átigazolások
DVTK
Távozó és érkező
Szakos Bence egy ciprusi csapatnál folytathatja pályafutását, míg érkezőként a Puskás Akadémia egyik játékosa merült fel, akit a DVTK kölcsön venne. (Diósgyőri könyv)
MTK Budapest
Profi szerződések
Az MTK Budapest bejelentette, hogy Krikkay Gergő, Pikács Márk, Szendrei Bence és Ördög Gergő is profi szerződést kapott a klubtól.
Ferencváros
Gruber távozott
A Ferencváros magyar válogatott támadója, Gruber Zsombor Belgiumban folytatja pályafutását: a 21 éves játékos pénteken hivatalosan is aláírt a RAAL La Louvière-hez, amely 3+1 éves szerződést kötött vele.