MLS

Kansas: Eldőlt a magyar származású vezetőedző jövője - személyi változások következnek

Következményei lesznek a félresikerült szezonzárásnak az MLS "magyaros" csapatánál.
Csakfoci Admin 2019. október 13., vasárnap 14:35
Következményei lesznek a félresikerült szezonzárásnak az MLS "magyaros" csapatánál.
Szerző: Csakfoci Admin 2019. október 13., vasárnap 14:35

Nem tudta kiharcolni rájátszásbeli szereplését a Sporting Kansas City az amerikai profi labdarúgó bajnokság alapszakaszában. A magyar származású Peter Vermes által irányított klub a nyugati főcsoportban utolsó előtti (11.) helyen végzett, de ami ennél is elkeserítőbb, utolsó 6 mérkőzésén 22 gólt kapott, és mindössze 1 pontot gyűjtött be a csapat.

A pocsék zárás után a klubvezetés a csapat hivatalos oldalán kiadott közleményében kiemelte,

számos személyi változást fog követelni az idény, ez azonban a Vermes vezette szakmai stábot nem fogja érinteni.

A 2009 óta hivatalban lévő szakember tehát 2020-ban is a csapat vezetőedzői, és sportigazgatói feladatait fogja ellátni, mivel a vezetőség bízik abban, hogy a klubnál elnyert 4 trófea, és sorozatban 8 rájátszásba jutás után ő a megfelelő személy rá, hogy a klubot kihúzza a gödörből.

A The Starnak adott interjújában Mike Illig többségi tulajdonos jelezte, a játékoskeretből többen formahanyatlással, illetve sérüléssel bajlódtak az idény során, míg vannak kiöregedőfélben lévő játékosok is a keretben, télen ezekre a problémákra kell a csapatnak megoldást találnia, adott esetben komolyabb pénzösszegek mozgósításával is.

 

Átigazolások
DVTK
Radenkovic marad az edző
Kovács Zoltán elmondta, hogy a stabilitást mindig előnyben részesíti, ezért a vereség ellenére sem gondolkodik Vladimir Radenkovic leváltásában.
Liverpool
Szoboszlait marasztalják
A Liverpool kész magasabb fizetést is adni Szoboszlai Dominiknak, akivel szeretnének minél előbb új szerződést kötni.
Ferencváros
Naby Keita
Bár korábban úgy tűnt, az FTC alighanem hosszú távon is számol Naby Keitával, két németországi cikk szerint már nem olyan biztos, hogy marad az NB I-ben.
Tovább az összes átigazoláshoz