Megható búcsú: A németek világbajnoka felállva énekelt a magyar származású kommentátor utolsó meccse után - videó

Per Mertesacker énekelt, a stúdió vastapssal búcsúztatta Réthy Bélát, aki a Franciaország-Marokkó vb-elődöntővel akasztotta szögre a mikrofont.
Budai László 2022. december 15., csütörtök 16:18
Per Mertesacker énekelt, a stúdió vastapssal búcsúztatta Réthy Bélát, aki a Franciaország-Marokkó vb-elődöntővel akasztotta szögre a mikrofont.
Szerző: Budai László 2022. december 15., csütörtök 16:18

Rendkívül meghatóan sikerült a német ZDF televízió magyar származású sportriporterének, Réthy Bélának a búcsúja, aki szerda este utolsó tudósítására készült, a tévés legenda a Marokkó-Franciaország vb-elődöntőn tette fel utoljára a mikrofonos fejhallgatót.

Van egy unokám Berlinben, várom, hogy sok szabadidőm legyen, és hogy ne kelljen labdarúgást néznem. Ez felülmúlja a szomorúságomat

- idézte még a meccs előtt az MTI Réthyt.

A találkozót követően a német válogatott stúdióban ülő világbajnok labdarúgója, Per Mertesacker kezdett bele az "Es gibt nur ein Béla Réthy" (Csak egy Réthy Béla van) rigmusba, amelyet a többiek is vele énekeltek, eközben vastapssal búcsúztak a riportertől.

A bécsi születésű Réthy Béla - akinek szülei az 1956-os forradalom idején vándoroltak ki - 1986 óta minden vb-ről, majd 1994 óta minden nagy futballeseményről tudósította a német állami televíziót, és magyarul, németül, angolul, portugálul, franciául és spanyolul is beszél.

Videón a megható jelenetek

Olvastad már?
Vb 2022: Ronaldo bevallotta, Messi a legjobb játékos, akit valaha látott; Mbappé nagyon emberi volt a bemelegítésnél - a legjobb szerdai sztorik
Lezajlottak az elődöntők, ami azt jelenti, hogy minden szurkoló tűkön ülve várja a vasárnapot, amikor összecsap Argentína és Franciaország, és kiderül, ki lesz a 2022-es katari világbajnokság győztese. Szerdai vb-összefoglalónkban szó lesz Richarlison egyedi tetoválásáról és a Belga Labdarúgó Szövetség álláshirdetéséről is.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Szolnok
Változások a 11-0 után
Horváth Csaba és segítője Ulvicki Attila távozik a NB III-as csapat éléről, de maradnak a klubnál. A Tisza Kálmán-Lengyel Béla játékos-edző páros vette át a helyüket.
Sepsi
László Csaba lehet az edző
Az idény végéig László Csaba lehet a román élvonal 14., kieséses osztályozós helyén álló Sepsi új vezetőedzője. Mellette Kulcsár László felelne a csapat felkészítéséért. (NSO)
Kisvárda
Utolsó esélyek
Révész Attila az utolsó fordulóban megadja az esélyt a kevesebbet játszóknak, hogy a jövő évi keret kialakítása "az igazságosság elvével történjen".
Tovább az összes átigazoláshoz