Fotó: fcb.ch

Megalázó: Gól nélkül zárta az októbert a korábbi kirakatcsapat, elmaradt a hónap gólja szavazás

Annyi mindenesetre dicséretes, hogy a klubnál nem mismásolták el az ügyet, hanem nyíltan megosztották a hírt a Twitteren.
Budai László 2023. november 1., szerda 12:30
Fotó: fcb.ch
Annyi mindenesetre dicséretes, hogy a klubnál nem mismásolták el az ügyet, hanem nyíltan megosztották a hírt a Twitteren.
Szerző: Budai László 2023. november 1., szerda 12:30

Beteljesült a "hónap gólja" szavazást hirdető klubok rémálma Svájcban. A korábbi kirakatcsapat, a 20-szoros bajnok, 13-szoros kupagyőztes, a 2000-es és 2010-es években rendre a Bajnokok Ligájában érdekelt Basel annyira rosszul teljesített októberben, hogy nem tudták megtartani a szavazást.

Nem arról volt szó, hogy annyira kis gólok születtek, hogy inkább lemondtak erről az egyesületnél, hanem arról, hogy egyáltalán nem szerzett gólt az együttes a mögöttünk hagyott hónapban.

Mindebből nem is csinált nagy titkot a Basel, amely kiírta Twitterre, hogy "nincs októberi gól = nincs hónap gólja sem".

A csapat elmúlt időszaka így nézett ki pontosan: 3-0-s vereség a Lausanne-tól, 1-0-s a Servette-től, 3-0-s a Young Boystól, ugyanilyen arányú a Stade-Lausanne-Ouchy együttesétől. Legutóbb szeptember 28-án, a Luzern elleni 1-1 alkalmával találtak be, nem csoda, hogy az együttes a 12., utolsó helyen szerénykedik.

Olvastad már?
A “portörlő” Szoboszlaira már hegyezheti a stopliját Kerkez - ma este újra összecsaphat a két magyar Angliában
Magyar válogatott játékosok ütközete is várható november 1-jén, szerdán 20.45-től, amikor Kerkez Milos csapata, a Bournemouth Szoboszlai Dominik Liverpoolját fogadja a Vitality Stadiumban. A felek már a nyolcaddöntőjénél járnak az Angol Ligakupának, a Bournemouth legutóbb a Stoke-ot verte úgy, hogy Kerkez végig a pályán lehetett, míg a Pool a csereként beállt Szoboszlai bődületes góljával győzött a Leicester ellen. A mostani párharc első mérkőzését te is élőben követheted majd az ARENA4 csatornáján, a meccset pedig még izgalmasabbá teheted egy kis sportfogadással, amihez lejjebb tippeket is adunk.
Elolvasom
Átigazolások
Győri ETO
Paul Anton
Paul Anton, az ETO kulcsembere elmondta, nincs szó arról, hogy visszatérne Romániába, a győriekkel a hosszabbításról tárgyal.
MTK
Szűcs Patrik
Megállapodás született arról, hogy Szűcs Patrik a tavaszi idényben kölcsönben a szlovák élvonalban szereplő KFC Komárno együttesét erősíti - írta az mtkbudapest.hu.
Újpest
Arne Maier
A Sky Sport német kiadása szerint megszületett a teljes körű megállapodás az Újpest FC és az FC Augsburg között, így a német Arne Maier a lila-fehérek játékosa lehet.
Tovább az összes átigazoláshoz