Fotó: facebook.com/ATMsports10

Lesújtó tragédia: Meccs közben halt meg a Tank becenéven ismert ex-válogatott játékos

40 éves korában elhunyt Michael Eneramo, a nigériai labdarúgó-válogatott egykori támadója, miután egy barátságos mérkőzésen rosszul lett és összeesett a pályán - közölte a nigériai labdarúgó-szövetség (NFF).
Csakfoci.hu 2026. április 25., szombat 10:37
Fotó: facebook.com/ATMsports10
40 éves korában elhunyt Michael Eneramo, a nigériai labdarúgó-válogatott egykori támadója, miután egy barátságos mérkőzésen rosszul lett és összeesett a pályán - közölte a nigériai labdarúgó-szövetség (NFF).
Szerző: Csakfoci.hu 2026. április 25., szombat 10:37

A Nigériai Labdarúgó-szövetség közleménye szerint Michael Eneramo pénteken, a Kadunában megrendezett barátságos mérkőzés második félidejének elején esett össze - egyes feltételezések szerint hirtelen szívmegállás következtében. A tragikus esemény megrázta a futballvilágot: az NFF főtitkára, Mohammed Sanusi "lesújtónak" nevezte a hírt, amely sokkolta a sportág közösségét.

Michael Eneramo tíz alkalommal ölthette magára a "Szuper Sasok" mezét, első válogatott mérkőzését 2009-ben Jamaica ellen játszotta. Nemzetközi pályafutásának egyik legemlékezetesebb momentuma a 2010-es világbajnoki selejtezőkhöz kötődik: a Tunézia ellen elért 2-2-es döntetlen során gólt szerzett, amely végül fontos szerepet játszott abban, hogy Nigéria kijusson a dél-afrikai világbajnokságra. A tornára azonban már nem került be a keretbe.

Klubszinten Tunéziában, Algériában, Szaúd-Arábiában és Törökországban is játszott. Legnagyobb ismertségét a tunéziai Espérance Sportive de Tunis színeiben szerezte, ahol többek között a Honvédban is megforduló Änis Ben-Hatira volt a csapattársa, a szurkolók "Al Dababa", vagyis "A Tank” becenéven emlegették kiemelkedő fizikai ereje és határozott támadójátéka miatt. A klub később úgy fogalmazott: "az erő, az elszántság és a kitartás szimbóluma volt, aki felejthetetlen pillanatokat adott a szurkolóknak".

Eneramo halála ismét ráirányította a figyelmet az afrikai labdarúgók körében előforduló szívproblémákra. Több korábbi játékos - köztük Marc-Vivien Foé, Cheick Tioté és Raphael Dwamena - is hasonló körülmények között vesztette életét a pályán vagy közvetlenül a sportolás közben. Egy, a FIFA által támogatott kutatás már 2009-ben arra jutott, hogy a fekete-afrikai sportolók körében magasabb lehet a hirtelen szívhalál kockázata terhelés alatt.

A témát azóta is sok vita övezi: Didier Drogba például a kötelező kardiológiai szűrések bevezetését sürgeti hazája, elefántcsontparti profi játékosai számára, a hasonló tragédiák megelőzése érdekében.

Nyugodjék békében!

Átigazolások
Eszék
Makrai Márk
Információink Makrai Márk lesz a magyar többségi tulajdonban lévő NK Osijek sportigazgató-helyettese.
Diósgyőr
Saponjic távozott
A DVTK hivatalos felületein jelentette be, hogy szerződést bontottak Ivan Saponjiccsal.
DVSC
Aláírt a tavasz egyik felfedezettje
A DVSC 2029. június 30-ig meghosszabbította Erdélyi Benedek szerződését.
Tovább az összes átigazoláshoz