Légiósok: Szoboszlai óriási zakó végén lőtt gólt, Megyeriék sem örülhettek

Gyakorlatilag végig emberhátrányban játszott, így súlyos vereséget szenvedett a Liefering az osztrák másodosztályban, Szoboszlai Dominik viszont az utolsó percekben megszerezte csapata becsületgólját. Nem dőlt el ilyen korán a Fürth meccse Németországban, ám Megyeri Balázs együttese is vereséget könyvelhetett el.
Csakfoci Admin 2017. szeptember 29., péntek 21:14
Szerző: Csakfoci Admin 2017. szeptember 29., péntek 21:14

Ahogy a korábbi fordulókban, ezúttal is kezdőként lépett pályára Szoboszlai Dominik az osztrák másodosztályban szereplő Lieferingben a Ried elleni bajnokin.

A 16 esztendős magyar játékos csapata már a 2. percben emberhátrányba került, ellenfelük viszont kihagyta a megítélt büntetőt. A 10 emberrel játszó Liefering azonban nem úszta meg a gyakorlatilag egész meccsre szóló kiállítást: 5-0 állt az eredményjelzőn, amikor az utolsó percekben honfitársunk megszerezte a becsületgólt. Itt azonban még nem volt vége, 6-1-el zárult az összecsapás.

A német másodosztályban ezzel egyidőben lépett pályára a Greuther Fürth, amely a Kaiserslautern vendégeként szenvedett 3-0-s vereséget. A kaput ezúttal is Megyeri Balázs védte, Pintér Ádám viszont nem került a keretbe. A meccs három gólját ugyanaz a játékos szerezte, Andersson a 7., a 74. és a 80. percben talált be.

A Fürthnek nagyon nem hiányzott ez a vereség, hiszen így újra utolsók a ligában, a Kaiserslautern ugyanis egy ponttal megelőzte őket.