Fotó: RB Leipzig

Légiósok: Szoboszlai-góllal kezdődött meg a 15-0-s lipcsei mészárlás

Az RB Leipzig Abu Dabiban tartott edzőtábora egy Arabia FC elleni kiütéses győzelemmel ért véget, melyben Szoboszlai Dominik is góllal vállalt szerepet.
admin 2023. január 10., kedd 19:40
Szerző: admin 2023. január 10., kedd 19:40

A lipcsei csapat egy nem hivatalos, 4x30 perces edzőmérkőzést játszott az Arabia FC csapata ellen. A 22 éves magyar játékos egy 20 méteres szabadrúgásból szerezte meg a németek első találatát, amit 14 másik követett. A játékrész első felében Doudou Haidara és két fiatal játékos, Sanoussy Ba és Ohene Köhl 4-0-ra alakította az eredményt.

Marco Rose egy teljesen más tizenegyet küldött ki a pályára a második 60 percben, így  például a portugál André Silva szerezte már az első gólt a szünet után. Konrad Laimer néhány perccel később a kapufa segítségével talált be, aztán az U17-es játékosok, Aris Bayindir és Yannick Eduardo is felkerültek a góllövőlistára, mindketten duplázni tudtak.

120 perc elteltével végül 15 góllal nyert a Lipcse, ráadásul a svéd Emil Forsberg egy mesterhármassal koronázta meg csapata teljesítményét.

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)