Légiósok: Szoboszlai bombagólt lőtt, a Liverpool kiütötte a West Hamet - videó

Az Angol Ligakupa negyeddöntőjében a Liverpool hazai pályán 5-1-re legyőzte a West Ham Unitedet és ezzel elődöntős.
Csakfoci.hu 2023. december 20., szerda 22:52
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 20., szerda 22:52

Szoboszlai Dominik több kritikát is kapott a Manchester United elleni bajnoki után. Nem kellett azonban sokat várni arra, hogy újra villogjon a magyar válogatott klasszisa. A Liverpool-West Ham Ligakupa-mérkőzésen csapata egyik legjobbja volt, remek labdákkal vétette magát észre, a 27. percben pedig lőtt egy gyönyörű gólt 23 méterről.

A második félidő elején Jones éles szögből a kapus lábai között talált be, növelve ezzel a hazaiak előnyét.

A kétgólos vezetés tudatában Júrgen Klopp több alapemberét is lehozta, így Szoboszlai Dominikot is, hiszen a Pool szombaton az Arsenal ellen játszik szuperrangadót a Premier League-ben.

A 71. percben Gakpo 17 méterről kilőtte a jobb alsót. Nem sokkal később Bowen szépített, de a hajrában jött Salah, majd Jones újabb gólja és 5-1-re nyert a Liverpool.

Szoboszlainak már 4 gólja és 3 gólpassza van az idei szezonban a Liverpool színeiben.

Angol Ligakupa, negyeddöntő

Liverpool - West Ham United 5-1 (Szoboszlai 27., Jones 56., 84., Gakpo 71., Salah 82., ill. Bowen 75.)

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.